Autor Zpráva
Hasan
Profil *
Prosím zkušené o radu. Mám rodinné stránky, s malou frekvencí přístupů. Rád bych dal přihlášeným uživatelům zvukovou informaci o tom, že se přihlásil, eventuelně odhlásil, další uživatel. Zkusil jsem napsat php skriptík s ukládáním ( a čtením) stavu přihlášených do txt soubodu, ale nefunguje mi to. Nejspíše nedokáži napsat správně podmínky. Google mi také nevyhodil žádný skriptík, ani php, ani ajax (ten by byl ideální, protože by počet přihlášených kontroloval průběžně a ne jen při načítání stránky, něco jako mají chaty). Nevěděl by někdo o nějakém skriptíku, nebo mohl by mě někdo maloučko polopaticky nakopnout, jak to napsat? Díky.
Radovan789
Profil *
Hasan:
A používáš SQL nebo to chceš ukládat do txt souboru ?

Doporučoval bych po přihlášení uložit do souboru nebo SQL, ID uživatele a čas zvýšený o 10 minut. Po každé znovu načtené stránce by se čas UPDATOVAL (t.j. čas + 10 minut). Potom vytvořit CRON script který maže řádky kde je aktuální čas větší než čas v řádku. Pak jen počítat řádky pomocí mysql_num_rows = počet přihlášených (aktivních) uživatelů.

Anebo to udělat mnohem jednodušeji, když se uživatel přihlasí tak do souboru přičíst +1 a když se odhlásí tak -1. Pak tam budeš mít stav, horší bude když se uživatel neodhlásí, proto radši horní řešení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0