Autor Zpráva
Adrifinel
Profil *
Takže již dlouho hledám chybu a nemůžu na ní příjít, stále mi to píše, že se zápis do db nezdařil:

$dotaz = MySQL_Query("SELECT * FROM `Users` ORDER BY 'ID' DESC LIMIT 1");
    $vysledek = MySQL_Fetch_Array($dotaz);
    $ID= $vysledek['ID']+1;
    
    $heslo = md5($heslo);
$vysledek = MySQL_Query ("INSERT into Users VALUES ('$ID', '$regjmeno', '$heslo','$email','$typ','Vítejte ve světě Digitálních monster !','$forumorder','$forumbreak','0','0','0','0','0000-00-00','0','','','digitama','','$icqn','active',)");

Moderátor Alphard: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
Taps
Profil
Adrifinel:
vypiš si mysql_error
$vysledek = MySQL_Query ("INSERT into Users VALUES ('$ID', '$regjmeno', '$heslo','$email','$typ','Vítejte ve světě Digitálních monster !','$forumorder','$forumbreak','0','0','0','0','0000-00-00','0','','','digitama','','$icqn','active',)") or die (mysql_error());
xmark
Profil
Adrifinel:
Za 'active' je navíc čárka. Kromě toho si přečti, jak používat sloupec ID a jak řešit ukládání hesel.
// edit: aha, heslo hashuješ. Pardon, překuk.
xmark
Profil
A ještě bych doplnil, že když uvedeš i názvy sloupců, tj.
INSERT INTO Users (login, pwd, email) VALUES ('$regjmeno','$heslo','$email')


budeš mít jednak lepší přehled o tom, co kam dáváš, navíc nebudeš muset vkládat ty prázdné/nulové hodnoty.
Adrifinel
Profil *
Ať tam ta čárka byla nebo ne, stejně mi to nejde. A je zajímavé, že na jiném webu, co mám tenhle kod, mi to jde. Je stejnej, jenom se to liší, že se zapisuje asi o dva řádky víc údajů.

Alespoň, že pomohlo to zobrazení erroru...

Ted mi to hlásí: Duplicate entry '2' for key 1

Co jsem koukala, tak to znamená, chybu v primárním sloupci.

V db mám "mohutnost" nastavenou na 2

Nejde mi jak změnit tuhle hodnotu, tak dát AUTO_INCREMENT.

" SQL-dotaz:

ALTER TABLE `Users` CHANGE `ID` `ID` INT( 11 ) DEFAULT '0' AUTO_INCREMENT

MySQL hlásí: Dokumentace
#1067 - Invalid default value for 'ID' "
Alphard
Profil
Adrifinel:
Ted mi to hlásí: Duplicate entry '2' for key 1
Snažíte se vložit duplicitní hodnotu do sloupce, který má nastavený unikátní index. Smažte tu šaškárnu s $ID= $vysledek['ID']+1; a dejte tam null, nebo ten sloupec nejmenujte. Dosadí se volná hodnota.
Adrifinel
Profil *
No a teď mi to vše, funguje až na tu češtinu, ale je divné, že mi to píše "zápis do db se nezdařil" a přitom se zápis do db přidává.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0