Autor Zpráva
Spacebar
Profil
Zdravím.
Snažil jsem se odmítnout spuštění skriptu, nejedná-li se o zadanou ip adresu. Tak jsem tedy na začátek dal:
<?php
if ($_SERVER["REMOTE_ADDR"] != "88.146.xxx.xxx") {
    die("Nepovolený přístup!");
}

EDITOVÁNO po odpovědi fuckin.
Kód je v pořádku. Problém je v tom, že $_SERVER["REMOTE_ADDR"] nevrací IP kterou znám, nýbrž ve formátu IPv6.
Ví někdo prosím, jak ji převedu do formátu, ve kterém ji znám a mohu ji tedy porovnat?

Díky moc za odpovědi :)
Spacebar
fuckin
Profil
Wow, pěkný. IPv6 je tu. Doufám že se nepletu :)

Edit: Nepletu. Ten příspěvek si z edituj a tu IP si vymaž. Nemusí každý vědět tvou IP.
Spacebar
Profil
Díky za první odpověď :)
IPv6? Tak to je možné. Neví ale někdo, jak ji však převedu do formátu, ve kterém ji znám a mohu ji tedy porovnat?
fuckin
Profil
Šak to je tvoje IP. Takže tu si dej do IF-u co tam máš teď. A tato IP je jen tvoje takže se tam nikdo nedostane.
Spacebar
Profil
Aha, děkuji :)
Je ještě nějaký způsob, jak tuto adresu dostat z IPv6 formátu do xxx.xxx.xxx.xxx.xxx.xxx ? Přeci jenom by se mi to lépe pamatovalo, než to, co mi $_SERVER["REMOTE_ADDR"] vrátilo.. ?
fuckin
Profil
Ten server je napojený na IPv6. A jelikož i tvůj internetový provider podporuje IPv6 tak máš IPv6 adresu. Pokud jedna z těchto podmínek není splněna, máš IPv4 (tedy klasickou). Takže kontaktovat administrátora serveru, což pochybuju že udělá kvůli takové blbosti. Tento problém bych neřešil, zachvílu nic jiného než IPv6 nebude...
Majkl578
Profil
Spacebar:
Je ještě nějaký způsob, jak tuto adresu dostat z IPv6 formátu do xxx.xxx.xxx.xxx.xxx.xxx ?
IPv4 nedokáže reprezentovat IPv6, protože velikost IPv6 je 128 bitů přičemž IPv4 jen 32 bitů. Naopak to jde, ale to asi nebude použitelné v tomto případě.

Smím se jen tak mimo zeptat, o jakého internetového providera jde?
TomášK
Profil
Jde to převést do formátu xxx.xxx.xxx.xxx.xxx.xxx.xxx.xxx.xxx.xxx.xxx.xxx.xxx.xxx.xxx.xxx, jde jen o převod šestnáctkové soustavy do desítkové. Ale nejsem si jist, jestli je to zapamatovatelné.
Spacebar
Profil
TomášK: Aha :D Asi si to někam napíšu x) Bude to pravděpodobně lepší :)
fuckin: Ok, díky za odpovědi!
Majkl578: Díky za odpověď. Jedná se o Mitranet s.r.o., viz www.mitranet.cz

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0