Autor Zpráva
Faman
Profil *
Zdravím
Chci udělat formulář (option - www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=404) na upravení textu v databázi, vlastně ho už mám, akorád potřebuju zvýraznění toho textu, který je aktuálně v databázi.

Hodí sem část toho formuláře
         echo("<td>
<select name='typ' value='".$data['typ']."'><option value='Film'>Film</option><option value='Seriál'>Seriál</option><option value='Pořad'>Pořad</option></td>");


Takže třeba je v databázi uložen údaj Film, jenomže to chci změnit na Seriál, tak půjdu na stránku s tím formulářem, kliknu na to pole aby se ukázali všechny 3 možnosti a tam bych chtěl aby se zvýraznilo to co je aktuálně v databázi. Snad jste pochopili.
Díky
xmark
Profil
Faman:
Jak se pracuje se selectem a jak se vybírá položka: http://www.jakpsatweb.cz/formulare-html.html#select
Faman
Profil *
No ...
Vytvořil jsem z toho:
         echo("<td>
<select name='typ' value='".$data['typ']."'><option selected value='".$data['typ']."'>".$data['typ']."</option><option value='Seriál'>Seriál</option><option value='Pořad'>Pořad</option></td>");

Zvýrazní to správně tu položku, která je uložena v databázi, ale když je v databázi třeba Seriál, tak v tom výběru je 2xseriál a 1xpořad, toto je další problem ...
Faman
Profil *
Pro lepší pochopení:
V databázi pod jednou tabulkou mám sloupec "typ", kam se ukládá údaj o filmu - Film, Seriál, Pořad. Potřebuju udělat formulář aby se ten údaj mohl později třeba upravit. Takže jsem udělal formulář, část máte nahoře. Když je v databázi pod nějakým filmem nastavený seriál, tak potřebuju aby ta položka Seriál ve formuláři byla předem označená, toho jsem docílil ale je tu chyba. Jak vidíte
<option selected value='".$data['typ']."'>".$data['typ']."</option><option value='Seriál'>Seriál</option><option value='Pořad'>Pořad</option></td>
když je v databázi Seriál, vypíše to pod '".$data['typ']."' Seriál, ale ten seriál se zobrazí ještě jednou na druhý řádek, takže je tam dvakrát. Já potřebuju aby tam byl každý údaj jednou. Když je v databázi Pořad, také je tam dvakrát, správně to funguje jen u Filmu ...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0