Autor Zpráva
Borivoj
Profil
Zdravím vás a prosím o pomoc.

pokud použiju syntaxi:
echo '<script language="javascript">alert("' . $promenna . '");</script>';

otevře se mi nové okno s html, které obsahuje pouze tenhle script. Potřebuju ale tenhle script do stávajícího okna a bez refreshe.
Vím, že je to triviální, ale už několik měsíců jsem to nepoužíval a nejsem správnou syntaxi schopnej vygooglit.

Většinou používám k volání php javascript a echo si vyzvednu přez onreadystatechange a responseText, jenže teď potřebuju php volat z formuláře.
Pokud by jste mi někdo poradil, jak použít onreadystatechange při volání php formulářem, pomohlo by mi to ještě lépe než přímé echo.
Keeehi
Profil
Borivoj:
Trochu se v tom ztrácím, takže to zkusím takto:
Před odesláním formuláře se provede onsubmit na tom formuláři. Takže tímto zachytíte že se má formulář odeslat a normálně se AJAXem zeptáte servru na to co potřebujete.

Pokud jsem odpovídal na něco jiného, zkuste se zeptat jinak.
Borivoj
Profil
Keeehi:
To mne napadlo, ale nebyl jsem si jistej, jaká je poslounost odeslání dat formulářem a onsubmitu a nakolik jsou provázaný - jestli Ajax(javascript) pozná, na který php script má reagovat.
Keeehi
Profil
Borivoj:
Onsubmit se provede před odsláním formuláře. Proto se jím dá i odeslání zrušit. (onsubmit="return false;")

jestli Ajax(javascript) pozná, na který php script má reagovat.
No přece na ten, na který odeslal požadavek. Na jiné ani reagovat nemůže.
Borivoj
Profil
Potřebuju to pro upload souboru, jenže jsem se dočetl, že javascript má přístup do clientova adresáře jen ve Firefoxu, proto jsem nechtěl soubor odesílat na server javascriptem ale formulářem, který by měl mít přístup ve všech browserech. V tom případě požadavek neodeslal javascript. potřebuju jen, aby mi php vrátil result uploadu. S jednoduchým echem jsem měl ten problém, že:

echo '<script language="javascript">alert("' . $promenna . '");</script>';

vytvoří novou stránku:

<html>
<head>
<script language="javascript">
alert("1");
</script>
</head>
<body/>
</html>

jenže já potřebuju aby jen echem oznámil result (v tomto případě "1");
Keeehi
Profil
Borivoj:
Nejjednodušší bude použít už hotové řešení uploadu. Třeba http://www.uploadify.com/

Nebo vyjít z tohoto a upravit si to podle potřeb.
Borivoj
Profil
Snažím se nepoužívat frameworky, abych se to sám naučil, nevěděl bys, jak na to echo?
Keeehi
Profil
Borivoj:
Když dodáš odkaz na živou ukázku a kódy servrové části, tak jsem ochoten se na to podívat.

Na učení to ale není zrovna dobré téma. Měl by jsi začít něčím jednodušším.
Borivoj
Profil
Nepotřebuju nic jinýho, než to echo.
Borivoj
Profil
Přišel jsem na to, proč si nerozumíme a proč mi standartní echo nefunguje. Moje PHP je samostatný soubor kdesi na serveru. Takže upřesním otázku:

Jak můžu spustit javascript funkci php-čkem, který není v html stránky a není použito ani include()/require()?
_es
Profil
Borivoj:
Jak můžu spustit javascript funkci php-čkem
Nijak, JS sa „spúšťa“ v prehliadači, nie na serveri.
A spustenie v prehliadači zabezpečíš nejakým bežným spôsobom.
shaggy
Profil
Borivoj:
Moje PHP je samostatný soubor kdesi na serveru.
To vážne? :-O Tak týmto si nás dostal, toto nikto z nás nečakal.

php-čkem, který není v html stránky a není použito ani include()/require()?
Myslím, že dôvod, prečo ti nikto nerozumie je ten, že ty proste nevieš, čo chceš. A ani nevieš, ako jednotlivé technológie fungujú.
Preto urob to, čo ti Keeehi odporúčal v [#8], inak ti nemôžeme pomôcť.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0