Autor Zpráva
Martin7
Profil
občas mi vyskočí chybová hláška:
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot find save handler memcache in /mnt/md1/home/free/ic.cz/b/baskettt/root/www/horni_menu.php on line 17

celou dobu vše pracuje správně a pak najednou to začne psát tu chybu, ale po pár obnovení to zmizí a vše zas funguje.
web mám uložen na serveru ic.cz nemůže to bejt třeba tím ?

ukázka kódu:
<ul  id='menu_h'>
<?php 
// Skript horniho menu
$horni_menu = mysql_Query ("SELECT * FROM horni_menu ORDER by poradi");
$pocet_horni_menu = mysql_NumRows ($horni_menu);
for ($j=0; $j<$pocet_horni_menu; $j++): 
$horni_menu_odkaz = mysql_Result ($horni_menu, $j, "odkaz");
$horni_menu_nazev = mysql_Result ($horni_menu, $j, "nazev");
echo 	"<li> 
	&nbsp;<a href=\"" . $horni_menu_odkaz . "\">" . $horni_menu_nazev . "</a>\n
	</li> \n";
	endfor;
  ?>  
 </ul>  
<div class='horni_prihlasovani'>

<?php session_start();
if(!isset($_SESSION['prihlasen'])){
	
	echo "<a href='index.php?page=login'>Přihlášení</a> | <a href='index.php?page=registrace'>Registrace</a>";
}else {
	echo "Přihlášen jako: <a href='../index.php?page=ucet'>".$_SESSION['uzivatelske_jmeno']."</a> | <a href='../administrace/logout.php?logout=yes'>Odhlásit se</a>";
}	
?>



</div>  
Keeehi
Profil
Sice to nezpůsobuje tuto hlášku, ale session_start() musí být před jakýmkoliv výstupem. Dokonce se divím, že Vám to vůbec funguje (zřejmě za to může nastavení servru).
Prochy
Profil
Musíš to dát uplně na začátek stránky nesmí tam nic být žádná mezera nic. Prostě nesmíš mít před tím žádný body echo ani nic podobnýho. Pak už by to mělo jít
Martin7
Profil
dal jsem to na začátek a pořád to píše to samý. Dal jsem to uplně nahoru na index.php a ostatní start_session jsem smazal. Divný je, že to funguje a jen na chvíli to začne psát tu hlášku, ale po pár obnovení to stále funguje.
Prochy
Profil
Nesmíš tam mít žadnou mezeru v tom html kódu. Můžeš tam mít např.
<?php



session_start()
?>
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
.
.
.


ale před tím <?php nesmíš nic mít. Potom to podle mě musí fungovat
Davex
Profil
Keeehi, Prochy:
V tomto případě to tím vyjímečně není. Chyba je „Cannot find save handler memcache“ a nikoliv „Cannot modify header information - headers already sent“.

Na IC.cz běží webservery v clusteru, a protože mohou stejné skripty běžet naráz na více serverech, tak se sessions ukládají do sdíleného úložiště memcached. Problém je způsoben tím, že se občas uložení session nepodaří. Děje se to jen občas, protože může zlobit jen jeden webserver.

Martine7, pokud bude problém přetrvávat, tak napiš na podporu hostingu.
Prochy
Profil
Davex:
aha to sem nevěděl děkuji za doplňění znalostí
Keeehi
Profil
Davex:
V tomto případě to tím vyjímečně není.
Vždyť jsem to taky řekl: „Sice to nezpůsobuje tuto hlášku
Martin7
Profil
Davex: díky moc za vysvětlení.
ostatním díky za snahu ;)
Davex
Profil
Keeehi:
Pokud se tě to dotklo, tak se omlouvám. S tebou jsem souhlasil a s Prochym nesouhlasil a nějak se mi to spojilo do jednoho.
Keeehi
Profil
Davex:
v pořádku :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0