Autor Zpráva
Pospyrus
Zdravim,
mám problém, potřebuju vypsat, kdo je online v chatu na stránkách, v databázi si updatuju session ID uživatelů, do teď všechno v pohodě, beru přes while session ID z db, skoušim měnit session_id, ale nejde to, nevíte prosím co s tím?

$select=mysql_query("select sesid from clenove order by jmeno");
$x="";
while($array=mysql_fetch_array($select)) {
if (isset($array['sesid']) && $array['sesid']!="") {
session_id($array['sesid']);
$x .= $_SESSION['jmeno'];}
}

Děkuji
ShiraNai7
Nejde přepínat aktivní session i s daty za běhu.
Pospyrus
Tak jak byste to udělali vy?
ShiraNai7
Ukladali posledni cas aktivity uzivatele a povazovali uzivatele aktivni v poslednich 5-10 minutach za online.
Pospyrus
Jo, už vim jak to udělám :) přes ajax to pujde, že? napadlo mě to už dřiv, ale prvni jsem to chtěl zkusit přímo v php :)
ShiraNai7
No v PHP budes muset stejne pracovat... at uz budes cas posledni aktivity ukladat pri nacteni stranky anebo pravidelne ajaxem v prohlizeci, to je ale celkem kanon na mouchu. Pri nacteni stranky to bohate staci.
Pospyrus
Jenže přes AJAX mužu přes for zkontrolovat, jestli u každyho člena ještě existuje...>můžu "měnit" session_id...
ShiraNai7
K čemu potřebuješ čachrovat s ID session abys zjistil online uživatele? A zkontrolovat jestli existuje co? Ajaxem můžeš maximálně pravidelně kontaktovat server a aktualizovat nějaký čas.
Pospyrus
já bych řekl, že session_id si můžeš nastavit při načítání stránky (jinak by to ani nefakalo) a když budu volat stránku pořád dokola a pokaždé s jinym session_id(), tak zjistim, kdo je online a nebo ne :)
ShiraNai7
Udělej si to jak chceš, přesvědčovat tě tu že je to neefektivní a divné řešení nebudu :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: