Autor Zpráva
Folker
Profil
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak uložit a opětovně načíst dat z formuláře u políčka checkbox? Klasický input ukládám do texťáku a jednotlivé kolonky rozděluji "|". To lze snadno načíst. Ale při zaškrtnutí checkboxu se mi tam nic neuloží a tím pádem ani nic nenačte při nové editaci údajů.
Nevíte někdo jak na to?
Pavel Dumbrovský
Profil
Kecy o tom, že by to chtělo ukládat do SQL si nechám od cesty. Když ukládáš do texťáku a odděluješ to čárkou, tak tam uložíš ještě o jednu hodnotu navíc - 0 nebo 1 podle toho, jestli byl zaškrknutý checkbox.
Pak si tento údaj zase načteš z texťáku a dáš si podmínku:
if($data["checkbox"]=="1"){$zaskr='checked="checked"';}
echo'
<input type="checkbox" name="neco" '.$zaskr.' value="1">
      ';
Folker
Profil
Díky, funguje to skvěle.
Ještě dotaz. Nejsem v SQL moc sběhlý. Je to rychlejší, když budu načítat data z QSL databáze oproti texťáku nebo ne? Vyplatí se to při cca 100 až 200 položkách v tabulce?
Pavel Dumbrovský
Profil
Nejsem expert, ale rychlejší to asi bude. Já jsem ještě cca 3 roky zpátky taky valil přes texťák a nechtělo se mi pouštět do databází. Ale ono se s tím ve finále pracuje o dost snáž. Pokud si do toho texťáku jen ukládáš, o nic nejde, ale když by to mělo sloužit např. jako databáze zboží, kde každý řádek je jeden produkt a mělo se v tom pak efektivně hledat, tak už by to chtělo opravdu SQL.
Folker
Profil
Tak díky za radu.
Ahoj
Pavel Dumbrovský
Profil
Rádo se stalo.
měj se

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0