Autor Zpráva
holi
Profil
Dobrý večer, dnes jste mi pomohly s unlinkem a za to děkuji, ale nyní mám script který mi uploaduje soubor uloží ho, vytvoří nový zmenší na ho náhledový obrázek "thumb" a potom udělá ještě jednou to samé akorát zmenší obrázek na velikost prohlížecí (1024x768 px) aby se mi v light boxu nezobrazoval obrázek větší než samostatná stránka. Jenže mi zde nastal problém při uploadu mám kontrolu na koncovky aby se nenahrál script nebo něco, omezení je na *.jpg, *.jpeg *.png .

// NAČTENÍ PŮVODNÍHO OBRÁZKU
$path_parts = pathinfo("$cesta/$Name");
$koncovka = $path_parts['extension'];
if($koncovka = "jpg" || "jpeg"){
$source = ImageCreateFromJpeg("$cesta/$Name");
}
if($koncovka = "png"){
$source = ImageCreateFromPng("$cesta/$Name");
}

// ULOŽENÍ OBRÁZKU NA DISK
if($koncovka == "jpg" || "jpeg"){
ImageJpeg ($thumb, "$cesta2/$Name", 100);
}
if($koncovka == "png"){
ImagePng ($thumb, "$cesta2/$Name", 100);
}

Jak si můžete všimnou, mám ta podmínky na uložení na disk a načtení původního obrázku pro následné zmenšení. problém je, že si myslím, že mám blbě podmínky protože i přesto když nahrávám png soubor a mám tam tuto podmínku tak to hlásí, že to není JPEG soubor . Zkoušel jsem to i s jedním rovnítkem a efekt je stejný takže už mi došli nápady.
Děkuji za případné odpovědi.
Alphard
Profil
V podmínce musíte zopakovat celé porovnání, nestačí dát za || další hodnotu. Pro víte hodnot lze použít in_array(), dvě jsou tak na hranici. Tohle vám ale nevezme např. JPEG, záleží na velikosti písmen.

Zvažte použití funkce getimagesize(), mj. vám vrátí i formát obrázku.
holi
Profil
Můžete prosimvás uvést příklad toho getimagesize nejsem si jistý jestli rozumím jeho definici, teda spíše vůbec
AM_
Profil
když sescrolluješ v manuálu níže, jsou tam příklady (uznávám, ten první je trochu nicneříkající protože vysvětluje nějakou konkrétní vlastnost návratové hodnoty, ale ty ostatní jsou dost výmluvné).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0