Autor Zpráva
BuGeR
Profil
Zdravím.
Chtěl jsem se zeptat, jde nějak zajistit komunikace s externím webem? Pokud ano, jak?
Mám namysli to, že udělám nějaký systém, ten bude používat třeba 5 webů (každý web bude mít vlastní databázi).
Jenže, kdybych chtěl třeba udělat nějaký "hlavní" web, a z tohoto by čerpaly ty ostatní weby nějaké aktulizace..
S těmi aktulizacemi mám namysli např. aktulizování mysql (třeba přidání tabulek) a nebo vylepšovat funkce v dosavadních souborech na ftp.
--
Napadlo mě třeba to, že bych udělal soubor (na tom "hlavním" webu) třeba dostupne_aktulizace.php a výstup toho souboru by byl vždycky buď 0 (žádná nová) nebo 1 (nová aktulizace)...
A potom, by ty ostatní (pod)weby zjišťovali automaticky pomocí file_get_contents() zda ten soubor obsahuje 0 nebo 1, a pomocí toho by stáhl tu aktulizaci, ale nastavá tu několik problému:
- Zjišťovat to přes file_get_contents(), mi přijde takové divné - neelegantní
- nevím jak z toho "hlavního" webu stáhnout např. nove_tabulky.rar - a potom to rozbalit na ftp a použít (pomocí jaké funkce by jste řešily to stahování ?)
---
Pokud máte jinačí teorii, tak se ničemu nebráním :-).
Děkuji všem, B.
xmark
Profil
Odzadu: Když nepoužiješ rar, ale zip, budeš mít rozbalování mnohem jednodušší.
dostupne_aktulizace.php bych neřešil, prostě tam ten zip bude a stáhne se, nebo nebude a nestáhne se. Další věcí je, jak zajistit, aby se nestahoval víckrát. To bych řešil na dceřiných webech zapamatováním něčeho, co by ten zip jednoznačně identifikovalo.
Ale celé to řešení mi připadá dost riskantní, nedělal bych to.
BuGeR
Profil
xmark
Děkuji :) .. uvítám i další odpovědi :)
ah01
Profil
BuGeR:
Místo vymýšlení vlastních způsobu komunikace se poohlédni se po nějakém standardním protokolu – např. XML-RPC, SOAP, nebo třeba Atom feed. Možná to to dá víc práce, ale jsou to protokoly vymyšlené k tomu to účelu.
Coody
Profil
Řešim ten stejný problém... nevíte o nějakém hotovém polotovaru který by se dal snadno pochopit?
ah01
Profil
Coody:
Pokud jde čistě o aktualizace webu, tak tu je RSS nebo Atom feed. Nebo to ti nevyhovuje?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0