Autor Zpráva
j0hny
Profil
Zdravím

Mám v databázi uložený text obsahující i html kód a potřebuju ho zkrátit (na cca 200 znaků.). Problém nastane ve chvíly kdy zkrácení proběhne uprostřed html tagu. Buďto to rozhodí celý design nebo se zobrazí kus html příkazu. A teď moje otázka. Dá se řetězec nějak zkrátit i po zformátování obsahu v html, nebo vynechat veškeré html tagy? (popř. použít javascript nebo něco takového, pokud to PHP neumí, což si myslím že kvůli podstatě tohoto jazyka asi umět nebude.) Děkuji.
xmark
Profil
Zamyslel bych se nad tím, jakým způsobem to zkracování děláš. Nejjednodušší by podle mě bylo udělat omezení na 200 znaků na straně html + JS, ale na straně mysql + php umožnit průchod i textům delším.
NejakyTom
Profil
Samozrejme lze napsat regulerni vyraz ktery html tagy dokaze zanechat cele a nebo v pripade preruseni tag radsi smazat.

Ale rozhodne to bude vetsi zatez serveru (+ samotny zapis taky nebude jednoduchy) nez pri pouziti http://php.net/manual/en/function.strip-tags.php -> odstrani z retezce vsechny html tagy.
AM_
Profil
doporučuji použití strip_tags, pokud nějak zásadně netrváš na tom, aby HTML tagy v "náhledu" zůstaly. skript, který by je zachoval, za tu námahu většinou nestojí.
j0hny
Profil
Díky za radu, tahle funkce by to měla řešit. Uvědomil jsem si že úplné odstranění html tagů je dokonce mnohem lepší, kvůli tomu že náhled chci mít na jedné řádce a tagy tabulek, seznamů etc. by mi v tom dělali bordel. Díky moc za pomoc, du to napsat ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0