Autor Zpráva
janvoz
Profil *
Přes url předávám id článku ze stránky index.php, kde je výpis názvů článku. Na index.php testuji, zda přišlo přes url nějaké id, pokud ano, vypíšu článek se zadaným id. Pokud ne, vypíše se seznam článků. Vše mi to funguje :-)

Odkaz na článek:
print "<a href='index.php?id=$zaznamp[id]' title='Číst celý článek'>Číst celý článek</a>


Nyní však mám i odkazy v menu na stránky. Stránky mají uložený text a název v databázi.

Odkaz v menu:
print "<a href='index.php?id=$zaznam[id]' title='O nás'>O nás</a>


A teď nevím, jak zjistit zda přijaté ID patří článku nebo stránce.
pcmanik
Profil
Inak pouzivaj echo a nie print, je to rychlejsie.

Myslim ze nebude pre teba problem zmenit premennu id na nieco ine, napr idm,
nejak takto:

<a href='index.php?idm=$zaznam[id]' title='O nás'>O nás</a>


Tym rozlisis tie premenne
shaggy
Profil
pcmanik:
Inak pouzivaj echo a nie print, je to rychlejsie.
zase vydávaš svoje nepotvrdené výmysly za pravdivé tvrdenia? echo aj print sú jazykové konštrukty, vieš nám ostatným dať odkaz na nejaký test, ktorý by potvrdil tvoje tvrdenie?
johnl
Profil
janvoz:
A nebo ještě druhá možnost pokud máš odkazy na stránky jako text a na články jako číslo tak můžeš ověřit jestli hodnota není jenom číslo, v tom případě by se jednalo o článek a naopak..

A nebo ještě možnost přidat ještě jeden parametr..

<a href='index.php?id=$zaznamp[id]&ocosejedna=clanek' title='Číst celý článek'>Číst celý článek</a>
<a href='index.php?id=$zaznam[id]&ocosejedna=stranka' title='O nás'>O nás</a>


BTW, nemáš ukončenej print.. ;-)
janvoz
Profil *
No jo, to mě taky mohlo napadnout...... Hned jak to půjde tak to vyzkouším, zatím díky :-)
janvoz
Profil *
S tím printem, to mám správně, jen jsem sem špatně vložil kód a usekl jsem konec.... Měl jsem spíš na mysli to Johnlovo řešení, vyzkouším oboje
pcmanik
Profil
shaggy:
V kazdom clanku sa mozes docitat ze echo je rychlejsie ako print, ja tu nerozsirujem nic nepravdive. A ak by ta to zaujimalo do podrobna, tak je to preto ze echo nevracia ziadnu hodnotu ale print ano.

Priklady:

http://www.learnphponline.com/php-basics/php-echo-vs-print
janvoz
Profil *
Ok, díky, já to myslel tak, že jsem sem zapomněl zkopírovat to ukončení.
shaggy
Profil
pcmanik:
Áno a na inom mieste sa spomína iba 5%. To sú všetko syntetické benchmarky, ktoré ti nikdy nedokážu odmerať reálne nasadenie - podobne som napr. porovnával niektoré metódy v jQuery oproti klasickému javascriptu a aj keď všade tvrdili, že "čistý" javascript bude rýchlejší, v niektorých reálnych prípadoch to bolo presne naopak. V tomto prípade stále nevidím dôvod niekoho presviedčať, aby používal echo a nie print.
Chamurappi
Profil
Reaguji na shaggyho:
som napr. porovnával niektoré metódy v jQuery oproti klasickému javascriptu a aj keď všade tvrdili, že "čistý" javascript bude rýchlejší, v niektorých reálnych prípadoch to bolo presne naopak
To je nesmysl, protože jQuery je také jen obyčejný JavaScript, žádná tajná přísada v něm není. V nejhorším případě může být dobře napsaná nejQueryová varianta stejně rychlá jako ta jQueryová.
shaggy
Profil
Chamurappi:
To je nesmysl
Súhlasím :-) Práve na tomto príklade som chcel ukázať, že syntetické benchmarky nie sú vždy to najlepšie meradlo, ktorého sa treba držať.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0