Autor Zpráva
World
Profil
Dobrý podvečer,
Nevíte jak bych mohl vyřešit kontrolu expirace aukcí? Jedná se o jednoduchý skript, není to nic pro výdělečné účely, ale spíše pro mé osobní využití a určité komunity. Potřebuji totiž při ukončení aukce odeslat informační email, takže kontrola expirace aukce při otevření stránky dané aukce není řešením. Samozřejmě je tu jedno jednoduché, ale trochu drastické řešení a to spouštění jednoduchého scriptu v cronu každou sekundu pro kontrolu aukcí, kde čas ukončení <= aktuální čas, ale určitě existuje něco méně výkonové náročného ne? Děkuji předem za pomoc
xmark
Profil
World:
spouštění jednoduchého scriptu v cronu každou sekundu

A co třeba spouštění jednoduchého scriptu v cronu každých 5 minut?
Nebo potřebuješ posílat mail se sekundovou přesností?
World
Profil
Samozřejmě nemusí to být přímo sekundová přesnost, ale byl bych spokojený, kdyby to bylo prostě co nejdříve po ukončení.

No pokud ale samozřejmě nikdo nemá jiný nápad, holt se tomuto řešení nevyhnu.
TomášK
Profil
World:
Existuje příkaz at, který vykoná akci v daný čas. Pokud není k dispozici, tak v cronu jde nastavit, kdy se příkaz má vykonat, maximální perioda je myslím rok. Tedy bych do cronu dal příkaz, který se vykoná v určitou dobu a za rok zas. Do té doby ho buď z crontabu vyhodíte nebo ten příkaz bude sám kontrolovat, zda není rok starý.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0