Autor Zpráva
Cup
Profil
Dobrý večer.
Asi znám odpověď, ale přece jen se zeptám.

Čistě teoreticky, kdybych napsal aplikaci která bude údaje uživatelů přenášet pomocí session. Dejme tomu jeden uživatel 100 nebo 1000 prvkové pole. Teoreticky, když budu mít 2 - 5 - 10 tisíc lidí online. Nebude to moc náročné pro server? A jak se to řeší v těchto situacích. Předpokládám že pomocí session, ale nevím. Ještě mě napadlo že se při každém dotazu na server data načtou z databáze, ale předpokládám že to by bylo ještě o něco pomalejší.

Jak to tedy je? Velké množství údajů v session na jednoho uživatele a zároveň velké množství uživatelů. Nebude to problém?
NejakyTom
Profil
Tolik dat bych do SESSIONu neukladal, sice ani nejde o rychlost ale spis oto ze session se uklada jako soubor na disk serveru kde muze nastat problem v takovem velkem mnozstvi.

Lepsi je vyuzit databazi samozrejme co nejvice optimalizovane dotazy popripade jeste cachovani stranek.
Davex
Profil
Cup:
Teoreticky, když budu mít 2 - 5 - 10 tisíc lidí online. Nebude to moc náročné pro server?
Když budeš mít teoreticky tolik tisíc lidí naráz, tak budeš stejně potřebovat zhruba pro každou tisícovku vlastní server (záleží na optimalizaci aplikace) a mezi ně se zatížení způsobené ukládáním sessions už nějak rozloží.

A jak se to řeší v těchto situacích.
Co by se v těchto situacích mělo řešit? Nedokážu si moc dobře představit, co bys to toho 100 nebo 1000 prvkového pole chtěl ukládat za data, když je session jen dočasné uložiště.
Cup
Profil
dobra. A kdyz se tedy nebudu ptat tak obecne a budu mi pro jednoho uzivatele cca 20 mnou vytvorenych zaznamu v session. Ale uzivatelu bude n. Treba tech 10000 online.

To by slo? Nebo je to i tady problem.
Cup
Profil
nepocitam s tim ze nekdy budu mit tolik lidi online. Jen me to zajima :)
Cup
Profil
Davex:
Jo, to jsem chtel slyset.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0