Autor Zpráva
JoLas
Profil
Dobrý den,
s php moc neumím, ale potřeboval jsem formulář, a tak jsem použil návod z této
http://www.jakdelatweby.cz/php/email.php
stránky. Funguje perfektně, ovšem jakmile do formuláře přidám byť jen jedno políčko (a samozřejmě upravím i soubor "posli.php"), tak mi sice ohlásí "E-mail byl úspěšně odeslán", ale nic nedorazí. Nevíte, čím by to mohlo být?
Předem děkuji za reakce.
xmark
Profil
Máš tam zřejmě nějakou chybu.
JoLas
Profil
xmark:
Podobně jako je ve zkopírovaném kódu políčko <input name="email" size="25" value="Váš@mail"> jsem doplnil <input name="xxx" size="25" value="">; do scriptu jsem pak přidal $xxx = $_POST['xxx']; a do příkazu Mail jsem k ostatním přidal $xxx. Netuším, kde může být chyba.
xmark
Profil
JoLas:
To je pořád málo informací, ale už se z toho dá hádat. Jestlis $xxx přidal do funkce mail() jako další parametr (stejně jako jeden kouzelník, který se jich tam nedávno snažil nacpat asi 12), tak to fungovat nebude.
Funkce http://cz.php.net/manual/en/function.mail.php má jasně dané, kolik parametrů jí můžeš dát a jak je seřadit. Jestli chceš přidat $xxx do textu, přilep ji někam do třetího parametru.
JoLas
Profil
xmark:
Děkuji, zkusím se s tím poprat. Omezení mě napadlo, ale bylo mi divné, že se script tváří, že e-mail odeslal.
xmark
Profil
JoLas:
Když se do toho skriptu dívám, tak se tam odeslání mailu nijak neověřuje. Ta hláška znamená pouze a jenom splnění tohoto:
if ($predmet!="" and $email!="" and $zprava!="" and $spam=="2")


Ještě doplním k tomu co jsem psal: text mailu je v tomto případě v proměnné $zprava. Co do ní dáš, je na tobě. Ty do ní dáváš jen $_POST['zprava'].
JoLas
Profil
xmark:
Asi jsem měl uvést už na začátku, že ten formulář měl být ne na posílání zpráv, ale lidé by měli odpovídat na otázky. Formulář mám sestavený, ale jestli jsem dobře pochopil tu stránku, na kterou jste mi dal odkaz, tak asi 15 proměnných jedním scriptem odeslat nepůjde.
JoLas
Profil
xmark:
Ještě jsem zapomněl dodat, že jsem zkusil ve scriptu proměnnou zaměnit (místo přidání) a e-mail dorazí (s odpovědí, kterou jsem napsal do formuláře). Funkci if jsem vyhodil, ověření nepotřebuji.
xmark
Profil
JoLas:
$zprava = "A proč.".$by." nešla? ".$do." proměnné si ".$muzes." dát kromě ".$_POST['zprava']." cokoliv dalšího";
JoLas
Profil
xmark:
Takže pokud bych měl např. políčka "prvni", "druha", "treti", tak můžu ve scriptu napsat $zprava=".$prvni." ".$druha." ".$treti" .$_POST['zprava']; ?
xmark
Profil
$zprava= $_POST['prvni']." ".$_POST['druha']." ".$_POST['treti'].$_POST['zprava'];
JoLas
Profil
xmark:
Funguje, naprosto skvěle, přesně tak jsem si to představoval. Mnohokrát vám děkuji za váš čas i práci.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0