Autor Zpráva
Aajx
Profil
Zdravím všechny!

Mam dotaz a ani po googleni jsem na něj nenasel odpověď.

Chtěl bych udělat něco jako updater pro svůj systém napsaný v PHP. Moje (možná nereálná) představa je asi taková: - na FTP dam nazveme to "release" své aplikace - v systému kliknu na update.. Skript porovná verze (už mám), udělá backu (taky mám) a pak udělá kompletní synchronizaci ala rsync (přidá nové, změní stávající a smaže smazané soubory a adresáře).

Rscync nechci použít, neboť nechci dělat ssh tunel ke mě.
Zsync je jen na soubory, nikoliv na adresářovou strukturu. Musel bych ručně ošetřovat každý soubor a adresář. Hlavně bych si musel předat seznam souboru. To by jistě šlo, ale zda se mi to hrozne pracné.
Pak bych mohl stáhnout zip a rozbalit ho do struktury a starou strukturu smazat, ale to se mi zda jednak neefektivní a jednak nebezpečné (co když někdo ve struktuře udělá změny??)

Neznáte někdo nějakou cestu? 

Díky moc za rady!!
Alphard
Profil
Za předpokladu, že v systému nejsou změny, můžete vytvořit "někde stranou" updatovací script, header + location na něj přesměruje, původní se smaže, nahraje nové.

Jestli si klient systém sám upravuje, je to více než komplikované, asi bych se do toho automaticky nepouštěl.
Aajx
Profil
Je pravda, že si klient sám nic nemění. Jen si do určitého místa nahravá svůj obsah + vypňuje nějaký konfigurák (ala wordpress). Jen se mi tato cesta zdá taková drastická. Asi mi ale nic jiného nebyde. :) Kdyby ale někoho napadla šikovná linux utilitka.. Nebo nějaký hotový skript.. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0