Autor Zpráva
Pavel Vodnář
Profil *
Dobrý den, potřeboval by jsem poradit - když vytvářím inzerci

1) stránka bude obsahovat - výběr inzerce, nadpis, text
2) stránka bude obsahovat nahrání fotografie

k bodu 1) by jsem potřeboval poradit jak ukládat data do DB aby bylo zřejmé jaký uživatel tato data ukládal - (jestli má být jiná databáze pro uživatele a pak jiná pro inzerci?)

formulář vypadá takto:
 <form action="pridat-inzerat.php" method="POST">
	   <table cellpadding="3" cellspacing="4" border="0">
		<tr>
		 <td>Výběr kategorie:</td>
		 <td><input type="checkbox"> Nabídka &nbsp;&nbsp; <input type="checkbox"> Poptávka</td>
		</tr>
		<tr>
		 <td>Nadpis inzerátu:</td>
		 <td><input type="text" name="" size="50"></td>
		</tr>
		<tr>
		 <td>Text inzerátu:</td>
		 <td><TEXTAREA rows="12" style="width:100%"></TEXTAREA></td>
		</tr>
		<tr>
		 <td></td><td><input type="submit" name="submit" value="Pokračovat"/></td>
		</tr>
	    </table>
	    </form>




Děkuji Vám
GeneralDv
Profil
Spíš do jiný tabulky ne? Nastuduj základy práce s DB tady.

aby bylo zřejmé jaký uživatel tato data ukládal
Do tabulky s inzerátama přidáš sloupec kde bude ID uživatele (ID záznamu s uživatelem v tabulce s uživateli).
Pavel Vodnář
Profil *
Jaké typy data musí DB obsahovat? id typ id, typ pro checkbox?, nadpis - typ text, text typ text, datum vložení typ date?

Děkuji Vám
jenikkozak
Profil
Pavel Vodnář:
Přečtěte si stránku, na níž vede uvedený odkaz, a následující kapitoly toho seriálu.
Typ „text“ se pro nadpis příliš nehodí, neboť text je omezený délkou 2 na šestnáctou znaků, což je na nadpis příliš.
Pro id zvolte celé kladné číslo (s atributem AUTO_INCREMENT a PRIMARY KEY), pro checkbox můžete použít jednociferné celé číslo.
Pavel Vodnář
Profil *
Děkuji Vám za informace -

Do db už mi to ukládá nadpis, text, datum, id inzerátu.

Potřeboval by jsem tedy ještě poradit jak to propojit s tím živatelem? aby se do databáze na inzeráty ukládalo kdo ten inzerát vložil, to se dělá přes id uzivatele? Děkuji Vám
jenikkozak
Profil
Pavel Vodnář:
Ano. Do dalšího sloupce uložíte id uživatele, které seženete v tabulce s uživateli.
Pavel Vodnář
Profil *
ID seženu nějak takto?

$iduzivatele = mysql_query("SELECT id FROM klienti);


Děkuji Vám
xmark
Profil
Pavel Vodnář:
Nerad bych se pletl, ale mám za to, žes někde řešil, jak se používají sessions. Takže jestli inzerát může vkládat jen zaregistrovaný a přihlášený návštěvník, hodí se v session udržovat jeho ID. Pak to můžeš použít přesně v případech, jak je tento.
Pavel Vodnář
Profil *
Ano máte pravdu - jak to tedy pak ze $_SESSION["loggeduser"] uložím? nebo jak udržovat id v session? Děkuji Vám
Pavel Vodnář
Profil *
dá se to uložit do proměnné takto: $session=session_id(); a pak uložit tuto proměnnou? děkuji Vám
Pavel Vodnář
Profil *
Když dám vypsat:
$id=session_id();
    echo("$id")


Proč mi to vypíše řadu alfanumerických znaků? může s tím souviset md5? Děkuji Vám

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0