Autor Zpráva
Jannie
Profil *
Zdravím, mám takový jeden dotaz a zajímal by mě váš názor.

Mam na webu kontaktní formulář, který má inputy - jméno, kontakt (email nebo telefon), zprávu .
Pokud ten formulář zpracovávám a odesílam funkcí mail na email, je jasné, že někdy nemusí být mail odesílatele zadán (může zadat telefon).

Otázka: co mám zadat jako email odesílatele, který pak odesílám v hlavičkách? Je možné zadat stejný email na který se bude dotaz odesílat? Nebude to dělat nepořádek z hlediska spamu atd?
Nebo mám email odesilatele nechat prázdný? Co myslíte?
xmark
Profil
Dávám tam něco jako zpravazwebu@tenweb.cz
Jannie
Profil *
A je nutné ten email vytvářet? Hádám, že ne.
EMP
Profil
Jannie:
A je nutné ten email vytvářet? Hádám, že ne.
To záleží na poskytovateli...
Jannie
Profil *
"To záleží na poskytovateli..."

Nechápu, můžeš to trochu rozvést? :)
EMP
Profil
Jannie:
Tak já neznám poskytovatele, ale třeba někde si můžeš všechny emaily poslané na adresy ...@tenweb.cz přesměrovat na jednu a také zpět je rozesílat přes libovolnou adresu ...@tenweb.cz
To, jak to máš právě ty nastavené a co ti dovoluje hosting se dozvíš v nastavení účtu nebo na nějakém místním fóru...
-> Hádám že si žádný e-mail vytvářet nemusíš:-)
TomasJ
Profil
Jannie, EMP:
Dá se nastavit libovolný email ale nutno do textu dodat že: na tento email odpovídejte na adrese xxx@xxx.xx
mail($To, $Subject, $Message, "From: libovolnyweb@nejaky.cz");

Já osobně vetšinou nechám "From: $UserNick@mujweb.cz", přičemž $UserNick obsahuje jméno zadavatele. Ale pokud se maily mají odesílat někomu jinému a ne tobě, asi bych nechal "From: sluzby@mujweb.cz". Snad jsem pochopil správně dotaz.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0