Autor Zpráva
Tomyč
Profil *
Zdravím,
používám na svých stránkách pro vkládání příspěvků CKEDITOR. Nyní jsem přidal ještě KCFINDER pro upload souborů a vkládání obrázku ze serveru. Když si v CKEDITORU vyberu "vložit obrázek" a "vybrat ze serveru" otevře se mi složka upload kterou mám předvolenou pro nahrávání souborů. Z ní vyberu soubor, dám vložit a do URL obrázku se vloží adresa "mujweb/upload/files/obrazek.jpg". Takto by to mělo vypadat. Pokud ale nahraju stránky na server a pokusím se vložit obrázek stejným způsobem, vloží se jako URL obrázku jen "files/obrazek.jpg" takže se samozřejmě nezobrazí. Celá struktura webu je stejná v localhost i na webu. Musí být tedy nějaká chyba v nastavení serveru. Nevíte jaké nastavení by s tím mohlo souviset? Na netu jsem našel jen že KCEDITOR se snaží konvertovat relativní adresy na absolutní a pokud jsou stránky na netu tak se to pravděpodobně z nějakého důvodu nepodaří.
Alphard
Na http://kcfinder.sunhater.com/docs/install jsem našel
'uploadDir' => "",
Local filesystem path to main uploaded files directory. If you leave this setting empty, KCFinder will try to suggest it regarding uploadURL setting. Fill this setting in case when KCFinder can't fetch the path automaticaly.

Pomůže to? Váš problém jste sice popsal přehledně, ale nedal jste žádné ukázky, kterých by se dalo chytit.
Tomyč
Profil *
Děkuji za odpověď. O upoadDir vím. Částečně jsem problém vyřešil. V uploadURL jsem musel na webu použít absolutní adresu místo relativní. Z nějakého důvodu tam nefunguje. Jen je ještě problém v tom, že absolutní adresa je na webu a na localhostu jiná. Musím tedy dávat pozor při synchronizaci stránek, aby tento soubor zůstal nezměněn.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: