Autor Zpráva
8gg
Profil *
Ahoj. Používám PDO prepared statements bez explicitně vázaných proměnných protože to v "dynamické" aplikaci ulehčuje práci. Přečetl jsem si něco k bindParam a vůbec z toho nejsem moudrý. Je to vůbec nutné? Mě připadá, že třeba v dotazu
$p = $d->prepare('INSERT INTO "tab"("s1","s2","s3") VALUES (?,?,?)');
$p->execute(array(45, NULL, 'string'));

PDO automaticky určí datové typy a podle toho ukládá. Je to tak? Příp. podle čeho určuje ty typy - podle struktury DB nebo vstupních proměnných? Funguje to i pro typ BLOB či dotaz typu SELECT?
8gg
Profil *
Tak jsem zkoušel načíst ze souboru obrázek, pomocí prostého prepare a execute vložit do mysql a potom zase pomocí prostého prepare a fetchnutí načíst a uložit a proběhlo to v pořádku. Jak je to možné? Takto jednoduše se dá z mysql načíst i čísla (jako řetězec který se dá přetypovat). Funguje to takhle i pro ostatní databáze? K čemu jsou tedy vlastně ty vázané proměnné dobré a ty veliké obstrukce s ukládáním do BLOB pokud je to takhle jednoduché?
8gg
Profil *
Tak taky jsem zjistil, že vázání proměnných třeba u LOB nemusí pro některé drivery vracet handler. K čemu to tedy je když je to takové neuniverzální a dá se použít prepared statement s pomocí standardního fetche?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0