Autor Zpráva
Geene
Profil *
Zdravim,
rád bych se zeptal, jak se řeší v redakčních systémech editace novinek (zvýraznění textu, barva písma, atd) ... napadlo mě udělat na to v javascriptu tlačítka, která před a za formatovaný text hodí značky. Ještě bych se zeptal, jak se to pak řeší s html značkama při ukládání zprávy do databáze. Zda si mám sám vytvořit nějaké své vlastní značky nebo uložit text s html do databáze. Jestli je mezi Vámi někdo zkušenější, kdo se tím už zabýval, ocenil bych jeho zkušenosti. Děkuji
Luky
Profil
Nahrazování textu je přes elegantní funkci replace viz návod: zde
Nejlepší by bylo použít textový editor viz zde
Geene
Profil *
Děkuji funkce replace se mi velice hodi. Ale co se tyce formatovani, jsem myslel formatovani kdyz se třeba píše nějaky clanek nebo novinka v administratorskym rozhrani a uklada se pak do databaze, tak aby se ulozil naformatovany. Příklad: pisu vetu a chci mit nejaky slovo tucne tak si dam <b> slovo </b>. Moje otazka zni. Jak je to s tim ulozenim, jestli nevadi html znaky v databazi nebo jestli se to dela jinak. :)
Luky
Profil
V databázi nevadí, ale do diskuse to takhle není vhodné psát - stejně jak je to tady, tučný text se ukazuje mezi tagy [ b] tucne [ /b] místo <b>tucne</b>. Na tyto znaky právě funkci replace použiješ tzv. kde se nachází to [ b] tak ho nahradíš za <b> (stejně jako u těch smajlíků).
Do administrace je pak mnohem lepší použít ten textový editor - klidně i na diskusi.
Do databáze to můžeš uložit jako datový typ text a s HTML nebude problém...
Geene
Profil *
to Luky: Super, to je to stouchnuti, co jsem potreboval! :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0