Autor Zpráva
trubka
Profil *
Ahojte, mam problem s tlacitky submit. Kdyz na něj kliknu (mám jich na stránce víc) neprovede se skript co má ale místo toho to přesměruje na uvod... Stránky includuji přes proměnnou GET a mám tam ochranu která to nejspíš způsobuje:
             
              $stranka = $_GET['page'];           
              if (!isset($_GET['page']) 
              {
                  $stranka = "uvod";
              } 
              else 
              {
                  $stranka = $_GET['page'];
              } 
Zkoušel jsem to všelijak zaonačit různýmy podmínkami ale nic nešlo. Proto chcu poprosit nekoho zkušeného aby my poradil jak to udělat. Moc díky
kordy
Profil
Prosímtě uveď celý kód odkud získáváš $_GET['page'] a co by jsi očekával, že by to mělo dělat...Neni to zrovna evidentní
Davex
Profil
trubka:
Asi se při odesílání formuláře nepředává metodou GET správná hodnota parametru page.
trubka
Profil *
Davex:
Ano, asi jde přesně o tohle.. takže mě to vždy po stisknutí submitu přesměruje na úvod. Já jen potřebuji poradit jakou podmínku dát do toho skriptu co jsem tu psal a nebo jak v tom formuláři(s submit) nastavit aktuální ghodnotu proměnné page..
tonda13
Profil
trubka:
Můžeš odesílat formulář metodou POST:
<form method="POST">


Nebo můžeš do formuláře vložit skryté políčko, které nastaví $_GET['page'] na správnou hodnotu:
<input type="hidden" name="page" value="<?php echo($_GET['page']); ?>" />
trubka
Profil *
tonda13:
Ten formulář byl od začátku post takže netuším proč mě to přehazovalo na úvod...

Udělal jsem to teda tím druhým způsobem a to fungije! moc dík
Jen nechápu proc nejde přes ten post.. tahle mi to kazí url.., nicméně díky
motik
Profil
když byl celou dobu odesílaný jako POST, tak bys tu proměnou měl brát jako POST, né jako GET..
zkus nahradit:
$stranka = $_GET['page'];        

za:
$stranka = $_POST['page'];          

nebo za:
$stranka = $_REQUEST['page'];           

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0