Autor Zpráva
Tomasekkk
Profil *
Ahoj, opět bych měl menší dotaz a snad už se dlouho zase neozvu :-) Řeším jeden nejspíš menší problém, ale už jsem bezradný.

Dokončuji nákupní košík, mám škoro dokončenu pokladnu, která by měla fungovat již bez ajaxu a aktualizace košíku by měla probíhat jen přes form POST. Bohužel nevím jak jej mám udělat a to právě tak, že mám v pokladně vypsané výrobky, které jsou přidané pomocí session

$_SESSION["kosik"][$cislo_vyrobku] = intval($pocet_kusu);


Přes mysql tedy vypíšu zboží a počet kusů v košíku v pokladně kde mám na každém řádku jeden výrobek a jeden INPUT kde mám vypsaný počet kusů. Na konci každého řádku je změnit. Rád bych udělal tu možnost, že po kliknutí u daného řádku na změnit by se změnil počet kusů u daného zboží, pokud by se kliklo na tlačítko Objednat, veškeré zapsané zboží by se zapsalo do mysql a teď k problému.

Nevím jak nejlépe toto udělat. Mám tedy pro každý řádek se zbožím udělat zvlášť TAG FORM nebo tag FORM použít pro všechny řádky najednou? (tedy jeden FORM ve scriptu?) a jakým způsobem přes forearch nebo jinak vyřešit, aby se zaktualizovalo určité zboží na řádku (počet kusů), omlouvám se, ale opravdu s více políčky se stejným názvem na stránce nemám zkušenost :-( Děkuji za případné názory a rady :-)
Segi_L
Profil
Z tvojho príspevku je mi jasné že nechceš použiť JS.
Riešenie je podľa mňa jednoduché.

Stručný príklad.
<input type="text" value="<?echo $pocet_kusu;?>" name="vyrobok[<?echo $cislo_vyrobku;?>]">
<input type="submit" value="Aktualizuj" name="aktualizuj_kosik[<?echo $cislo_vyrobku;?>]">


Pri stlačení tlačítka Aktualizuj sa odošle pole vyrobok ktoré bude obsahovať všetky výrobky a počet,
a pole aktualizuj_kosik ktoré bude v mať číslo výrobku v indexu poľa( aktualizuj_kosik[<cislo_vyrobku>] ="Aktualizuj")

Takže stačí získať hodnotu indexu a podľa neho vybrať ten daný výrobok.

<?
  $aktualizuj_kosik = isset( $_POST['aktualizuj_kosik'] )?$_POST['aktualizuj_kosik']:array();
  $vyrobok = isset( $_POST['vyrobok'] )?$_POST['vyrobok']:array();

  foreach ($aktualizuj_kosik as $key=>$value) {
    /*
      Kedže pole bude obsahovať len jedno pole cyklus prejde len 1x
    */
    $cislo_vyrobku = $key;
    $pocet_kusu = $vyrobok[$cislo_vyrobku];
    /*
    Ďalší kod pre spracovanie
    */    	
  }
  ?>
Tomasekkk
Profil *
Ty jo, nečekal jsem sice celý příklad, ale pokud se ti zdá být můj nápad jak řešit pokladnu dobrý a řešit tedy každý řádek zvlášť udělám to jak jsi mi napsal příklad. Alespoň se jej pokusím pochopit, abych se příště přihloupě neptal :-)
Segi_L
Profil
ja to tiež tak riešim, ale ja používam JS. ale samozrejme mám k tomu aj alternatívu k
<noscript>
i návštevník bez zapnutého JS je potencionálny zákazník.
Tomasekkk
Profil *
Dobře děkuji i za tvou odpověď.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0