Autor Zpráva
vodys
Profil *
Zdravím.
Nejspíš hodně amatérský dotaz, ale chci, aby se mi po kliknutí na obrázek zobrazil v tom okně - pokud možno bez aktualizace - vybraný text.
Například Textarea - napíšu do ní něco, dám odeslat a hned se na té ploše, kde byla textarea ukáže - Váš dotaz byl odeslán..

Snad jsem to napsal dobře.. :)
Taps
Profil
vodys:
Například Textarea - napíšu do ní něco, dám odeslat a hned se na té ploše, kde byla textarea ukáže - Váš dotaz byl odeslán..
tak na to stačí podmínky if a else
vodys
Profil *
jasné, ale v tom potřebuju radu .. :/

úplně v tom plavu .. :(
Taps
Profil
vodys:
třeba takto
<?
$odeslano=0;
if($_POST['odeslat']){
$id=$_SESSION['id'];
$zapocet=($_POST['splneno']=='ano') ? 'ano' : 'ne';
$sql=mysql_query("insert into rs_zapocet values('$id','$zapocet')");
$odeslano=1;
}
if($odeslano==1){
echo'<h2 style="text-align:center">Data byla zapsána</h2><br><div style="text-align:center">Pro kontrolu si klikněte <a href="/seminarka/generuj_zapocty.php">zde</a></div><br>';
}
else{

?>

<form method="POST" action="#">

Splněno:<input type="checkbox" value="ano" name="splneno" >

?>
<input type="submit" name="odeslat" value="Uložit">
</form>
<?
 }
?>
snake.aas
Profil *
pokud to chceš bez aktualizase stránky, tak k tomu se používá ajax... ale to už je trošku vyšší dívčí
Jack Finger
Profil
vodys
Nebo bez AJAXu se dá vypsat "Ukládám data..." než se stránka odešle. Něco jako:
<form action="ukladaci_stranka.php" method="post" onsubmit="document.getElementById("ukladani").style='display;'">
<button type="submit">Odeslat</button>
<div id="ukladani" style="display:none;">Ukládám data...</div>
</form>
jenikkozak
Profil
Jack Finger:
Jenomže by uživatel musel mít vážně pomalý upload, aby vůbec zjistil, že se mu na stránce něco vypsalo.

vodys:
chci, aby se mi po kliknutí na obrázek zobrazil v tom okně - pokud možno bez aktualizace - vybraný text.
Například Textarea - napíšu do ní něco, dám odeslat a hned se na té ploše, kde byla textarea ukáže - Váš dotaz byl odeslán..
Snad jsem to napsal dobře.. :)
Asi bude lépe, když nám to vysvětlíš. „Vybraný text“, „obrázek“, „okno“, „plocha“, „textarea“, mně jde z toho hlava kolem. Dá se pod tím vymyslet všelicos.
Jack Finger
Profil
jenikkozak
To by ses divil! U textu to asi k ničemu není, ale sám to takto využívám všude, kde nahrávám větší fotografie. Spousta lidí si totiž vůbec nevšimne, že se nahoře v lištičce motá kolečko a píše to "Nahrávám", tak jim to chci sdělit přímo na místě, kde by to čekali - na místě tlačítka 'Nahrát' ;)
Aaron135
Profil
vodys:
Mám tu pro tebe řešení:
<script type="text/javascript">
function vypis_text(text){
doucment.getElementById('odpoved').innerHTML='Úspěšně odesláno!<br />Odeslaný text: '+text;
}
</script>
<textarea id="textarea"></textarea><br />
<a href="#" id="tlacitko" onclick="vypis_text(document.getElementById('textarea').value);">Odeslat text</a>
<br />
<p id="odpoved"></p>

Místo odkazu si případně můžeš dosadit cokoliv(i tvůj zmíněný obrázek), ale je nutno zachovat událost onclick. Pokud si to představuješ jinak napiš sem své přesné představy. Text je možno poupravit.
Šéva
Profil *
Zdravím,
měl bych dotaz na toto téma...
mam formulář a chtěl bych buďo hnedko po odeslání formuláře nebo po kliknutí na tlačítko pro odeslání formuláře zobrazit v určitém místě text. Jde o upload souborů, kdyz budu uploadovat větší soubor, tak aby se vypala na určitém místě hláška typu "Soubor se nahrává..." a po úspěšném nahrání, aby ta hláška zase zmizela...
PHP kod, kterým uploaduji soubory mám NAD formulářem, NE POD a výpis textu bych chtěl udělat ještě pod formulář...
je to nějakým způsobem možné? zkoušel jsem něja poupravit výše zmíněný script,ale JS neovládám, tak mi to nějak nechodilo...
díky za rady

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0