Autor Zpráva
sajgon
Profil *
Zdravíčko, tímto scriptem ...
<table>
<?php
		$vysledek = mysql_query("select * from produkty where id_cat=".(int)$_GET["id_cat"]."", $link);
		$pamet = false;
				while ($line = mysql_fetch_array($vysledek))
				{
					if ($line['id_subcat'] != $pamet)
  					{
   					 $pamet = $line['id_subcat'];
					 $query = mysql_query("select * from subcat where id = $pamet", $GLOBALS["link"]);
					 $z=mysql_fetch_array($query);
					 echo "<tr><td>".$z["subcat"]."</td></tr>";
    				 
  					}
				}   
;?>
</table>

... tahám výpis subkategorií k určité kategorii, výsledek je nasnadě, zobrazím se mi cca toto:
<table>
<tr><td>První subkategorie</td></tr>
<tr><td>Druhá subkategorie</td></tr>
</table>


Snažím se ale, aby se mi výsledky vypisovali ve dvou sloupcích čili:
<table>
<tr><td>První subkategorie</td><td>Druhá subkategorie</td></tr>
</table>


Zkoušel jsem na můj script napasovat script z FAQ, ale jsem fakt střevo a nedaří se mi to. Poradíte? :-)
sajgon
Profil *
omlouvám se, správně je v první scriptu od řádku 10. toto:
$query = mysql_query("select * from subcat where id = $pamet", $GLOBALS["link"]);
	while($z=mysql_fetch_array($query)) 
              {
	echo "<tr><td>".$z["subcat"]."</td></tr>";
	}
xmark
Profil
Prostě počítej jednotlivé průchody. Úplně na začátku vypíšeš <tr> a po každém druhém <td> vypíšeš </tr><tr>. Nakonec to uzavřeš </tr>, přičemž by bylo pěkné přidat jednu prázdnou buňku v případě, že poslední řádek bude obsahovat jen jednu buňku z while.
panther
Profil
sajgon:
$i = 1;
while($z=mysql_fetch_array($query))  {
  echo ($i % 2 == 1 ? '<tr><td>' : '<td>') . $z["subcat"];
  $i++;
}
sajgon
Profil *
xmark:
Jasný, to je jako v příkladu, a to mi bohužel nejede. Pokud to nasadím do samostatně, tak to funguje, pakliže do mojeho prasokódu, pak už ne...

panther:
díky, bohužel u mne vypíše toto:
<table>
<tr><td>1 subkategorie<tr><td>2 subkategorie
</table>
panther
Profil
sajgon:
psal jsem to z hlavy, teď jsem si to i zkoušel. Při 3 vytažených záznamech z DB to generuje <table><tr><td>kat1<td>kat2<tr><td>kat5</table>, což je přesně to, co potřebuješ. Dva řádky, v prvním dvě buňky, ve druhém ta zbylá.

Pokud by tam bylo nějaké odřádkování, aby to bylo přehlednější, mohlo by to vypadat třeba takhle:
<table>
  <tr><td>kat1<td>kat2
  <tr><td>kat5
</table>
sajgon
Profil *
panther:
mno jo, jenže včera bylo již moc pozdě (rozuměj mnoho hodin prosezených u toho projektu) a situace byla příliš náročná na selhání lidského faktoru, což se taky stalo. Chjo. Dnes po ránu to byla prácička na 5 minut. Díkes :-D
sajgon
Profil *
náročná = náchylná

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0