Autor Zpráva
TomasJ
Profil
Zdravím, jelikož jsem potřeboval banování na webu pomocí administrace (vlastní), rozhodl jsem se udělat jej. A když už jsem to vše udělal, napadlo mě, že by nebylo od věci, přidat za "deny from IP" komentář s časem banování a IP toho, kdo banoval. Vím, že se jedná o mřížkový komentář (#Komentář), který bych pak vypisoval na webu. A tak jsem vše udělal, jenže najednou když jsem přidal za # komentář 16.02. 2011 - 10:10:10 z IP 111.111.111.111, dělalo to problém, mám dojem, že error 500. Poté jsem zjistil, že když komentář bude souvislý text, bez mezer a jiných znaků (0-9, ".", ":" atp.), vše jde v pohodě. Tak jsem udělal funkci která nahradí čísla a potřebné znaky za písmena. Tedy 0 - 9 = a - j; k=.; l=:; čas se oddělí od data hvezdičkou (m=*;) a IP se oddělí od času a data lomítkem (n=/;). Zápis tedy vypadá nějak takto:
deny from 127.0.0.1 #bgkackcabbmbalbalbanbbbkbbbkbbbkbbb

Čili znamená to:
deny from 127.0.0.1 #16.02.2011*10:10:10/111.111.111.111

No a pak šlo vše v pořádku... při čtení jsem vše nahradil na čísla a písmena, a četlo se to taky dobře. Zajímá mě, jestli existuje něco, co umožní vkládat do komentáře i znaky, čísla a mezery... Nevíte o něčem?
Dál mě zajímá, jestli se nějak dá odstranit všechny poslední '\n' z toho souboru (pomocí skriptu) ?
Díky moc :)
Tori
Profil
TomasJ:
jestli se nějak dá odstranit všechny poslední '\n'
file_get_contents, trim, file_put_contents.
Anebo jestli jsou i mezi jednotlivými řádky velké mezery, tak
$text = file('xyz.txt', FILE_SKIP_EMPTY_LINES);
file_put_contents('xyz.txt', implode('',$text));
TomasJ
Profil
Tori:
Děkuji mockrát. Teď jsem to nezkoušel, ale určitě to funguje. Díky :)
Davex
Profil
TomasJ:
Komentáře v konfiguračním souboru Apache patří na samostatné řádky. Okomentování konfigurační volby na stejném řádku není podporováno.

Ukládej ty informace někam jinam, protože do konfiguračního souboru nepatří.
TomasJ
Profil
Davex:
Je to možná pravda, nicméně otvírat kvůli tomu další soubor nebo mysql tabulku, je fakt zbytečné, nehledě na to, že pokud nebude možné spojit se s tabulkou, zůstane tam informace o banu, který už dávno pravda nebude (mám i funkci na odbanování).
EDIT: Nebo je snad nějaké nebezpečí?
Davex
Profil
Možná to zbytečné je, ale při nešikovném editování konfiguračního souboru se může brzo poškodit. Raději generuji celou konfiguraci podle bezpečného zdroje, než abych riskoval, že o všechno přijdu nebo že někdo něco nepozorovaně změnil.
TomasJ
Profil
Davex:
No talhle: Soubor .htaccess se nijak editovat nedá, čili edituje ho pouze banovací systém. Navíc k administraci budou mít přístup jen 4 lidi..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0