Autor Zpráva
snake.aas
Profil *
řeším jak ukládat a hlavně načítat obrázky (avatar u uživatele, vlaječka jazykového překladu, miniatura fotky, atp.)
zatím mám 3 řešení

a) ukládat data do db, vykreslovat extra skriptem - nevýhody: pro každý obrázek se musím znovu podívat do db
b) ukládat na disk, v db pouze reference - nevýhody: udržování konzistence, přístupová práva...
c) ukládat data do db, ty pak vykreslujícímu skriptu předávat přes session - to mi z nějakého důvodu nefunguje správně (místo 3 různých obrázků se zobrazí jeden 3x)

jak to vidíte vy?
Darker
Profil
snake.aas:
a) ukládat data do db, vykreslovat extra skriptem - nevýhody: pro každý obrázek se musím znovu podívat do db
Hlavní nevýhoda je podle mě velikost dat v DB. A také vykreslování pak není nic elegantního.

b) ukládat na disk, v db pouze reference - nevýhody: udržování konzistence, přístupová práva...
Nevím co myslíš konzistencí? (přehlednost, kumulování dat pohromadě...?)
Přístupová práva - co htaccess?

c) ukládat data do db, ty pak vykreslujícímu skriptu předávat přes session - to mi z nějakého důvodu nefunguje správně (místo 3 různých obrázků se zobrazí jeden 3x)
Jestli jsem dobře pochopil, že načítáš obrázky z DB do session a pak je vypisuješ, tak to je celkem luxusní šílenost.

Hlasuju pro ukládání na disk.
snake.aas
Profil *
Darker:
Nevím co myslíš konzistencí? (přehlednost, kumulování dat pohromadě...?)
Přístupová práva - co htaccess?
konzistencí mám na mysli, aby souhlasila data v db s tím co je na disku...
htaccess je sice dobrý nápad, ale pak bych musel ty obrázky stejně číst z disku nějakým skriptem, protože z venku k tomu nebude přístup, nebo se pletu?
Darker
Profil
snake.aas:
se pletu?
Pravděpodobně ne. Tomu se nevyheš. Nicméně např avatar, vlaječka ty jsou veřejné, ne?

ouhlasila data v db s tím co je na disku
No tahle věta mi nedává smysl. Skus tu myšlenku vyjádřit jinak, pochopil jsem to tak, že konzistence by znamenala vlastně dvakrát stejný obsah - jednou v DB a jednou na disku.
snake.aas
Profil *
Darker:
Nicméně např avatar, vlaječka ty jsou veřejné, ne?
j, ale třeba miniatury zamčených fotek... nicméně to asi překousnu

souhlasila data v db s tím co je na disku
myslel jsem to tak, že v databázi mám cesty k souborům a musím si hlídat, aby tam ty soubory opravdu byly - tedy při přidání jazyku se opravdu uloží i vlaječka, při smazání uživatele se smaže i avatar
snake.aas
Profil *
oprava:
... musím si hlídat, aby na disku ty soubory opravdu byly...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0