Autor Zpráva
Seith
Profil *
Ahoj,

Řeším takové dilema. Mám se zabývat odstraněním hlášek typu notice (většinou se jedná o neexistující index v poli a podobně) nebo ne?
Pokud totiž udělám opatření, jako např. s tím polem, že otestuju isset, kód se zbytečně zesložití a znepřehlední.

Jaký na to máte názor? Ignorovat notice (s tím že na funkčnosti to neubírá) nebo se snaži je odstranit za cenu zesložitění kódu?
Taps
Profil
Seith:
notice by mělo jít vypnout v nastavení php
Seith
Profil *
Taps:
Vím, že jde vypnout. Ale při vývoji je mám zaplé. Jde mi o to jestli to ignorovat, nebo ne.
ShiraNai7
Profil
Neignorovat. Psát PHP kod tak, aby neházel žádné notice.
Darker
Profil
Notice je chyba v programu. Akorát není taková, aby se interpreter zbořil, nic víc.
Taps
Profil
Darker:
řekl bych že jde spíše o upozornění než o chybu.
nightfish_
Profil *
http://twitter.com/#!/DavidGrudl/status/35389079302582272
Seith
Profil *
Tak jsem odstranil příčiny a rovnou to napojil na logovací systém, řešení vypadá pěkně.

Díky za Vaše názory

BTW:
nightfish:
Docela tvrdé opatření :D
ShiraNai7
Profil
Seith:
Docela tvrdé opatření :D

Ale účinné. Dobré je to taky řešit přes Exceptions - přes set_error_handler() a v něm házet ErrorException. Má to výhodu v tom, že v případech, kdy může být chyba očekávána, lze vyjímku zachytit a pokračovat dále.
Medvídek
Profil
Se statusem Davida Grudla nesouhlasím. Pro vývoj samozřejmě klidně nechat zaplé (zároveň s logováním), ale uživateli by se nikdy nemělo nějaké varování zobrazit.
Joker
Profil
Medvídek:
Ovšem „překonvertování“ notice na fatal error přece neznamená, že se něco musí zobrazit uživateli. Jen to znamená, že každá notice sestřelí aplikaci.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0