Autor Zpráva
six6
Profil *
Ahoj. Mohl by mi prosím někdo kdo používá Nette router vysvětlit, jak se konfiguruje mod_rewrite aby to mohlo fungovat? Jediné co jsem našel je zmínka že mod_rewrite se prot nette router konfiguruje, nic víc :-)
joe
Profil
Do document rootu (www) dáš soubor .htaccess, který se dodává s Nette. Všechno ostatní se nastavuje právě třídou Router, v bootstrapu.
six6
Profil *
Díky, stáhnout to mě zatím nenapadlo. Mimochodem chápu to dobře, že "RewriteRule !\.(pdf|js|ico|gif|jpg|png|css|rar|zip|tar\.gz)$ index.php [L]" způsobí přepsání jakékoliv url na index.php (s výjimkou pro soubory vyjmenovaných přípon). To by logicky znamenalo, že php bude vidět z url už jen index.php, tak jak může vlastně fungovat parsování celé url?
nightfish_
Profil *
six6:
To by logicky znamenalo, že php bude vidět z url už jen index.php
Nikoliv, k PHP se dostane adresa přes přepsáním, protože to pravidlo mod_rewrite realizuje podstrkávání, ne přesměrování.
six6
Profil *
Co to znamená podstrkávání? Že apache sice může změnit obsah $_GET, ale url zůstane nedotčená pro php? Takže pomocí mod_rewrite mohu realizovat i přepisování bez podpory aplikace (pomocí předávání "index.php?p=$1...")?
six6
Profil *
Ještě je s tím jeden problém. Nefungují relativní odkazy. Je to celkem logické (http://localhost/projekt/param1/param2/param3...), ale jakým způsobem je zase co nejelegantněji zprovoznit? HTML base tag, php cestou, jinak ... ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0