Autor Zpráva
puzzle
Profil
Ahoj Mám nějaký script a bude tam
header("Location_neco.php");
tím mě to přesune, ale já budu chtít ještě aby to něco vypsalo jak na to?
panther
Profil
puzzle:
kde to má co vypsat? Pokud chceš něco vypsat po přesměrování, vlož výpis na stránku, na kterou přesměrováváš - tedy do neco.php.

Pokud máš na mysli vypsání před přesměrováním, v PHP to nelze a musíš použít JavaScript.
puzzle
Profil
Třeba vyplním nějakou tabulku, nějakýma číslama to je jedno, výsledek se projeví, ale až se to aktualizuje a potom chci, aby to vypsalo, že všechno proběhlo v pořádku...
ninja
Profil
Uložit, zaznamenat do session nebo jinak že bylo uloženo, přesměrovat, na cílové stránce zobrazit že bylo uloženo.
Lupa
Profil
Lepšie by padlo časť skriptu, ale myslíte na toto?

echo " bla bla";


:)
1Pupik1989
Profil
já to dělám pomocí GET v header location. Zkrátka pro zobrazení hlášky přesměruju na neco.php?odpoved=3. Pokud to má být více hodnot, pak bych je uložil do session.
panther
Profil
Lupa:
Lepšie by padlo časť skriptu, ale myslíte na toto?
ne, to nemyslí.

1Pupik1989:
ano, GET je jedna z možností (klidně i pro více hodnot, nemusí to být jen jedna). Druhá jsou sessiony (některá data není vhodno přenášet v GETu).
puzzle
Profil
hmm přes GET by to šlo pokud můžou být třeba v jedné url dvě hodnoty pro GET?
panther
Profil
puzzle:
Samozřejmě... Téměř všude má jednu nebo více proměnných. Např. takto: index.php?promenna=hodnota&promenna2=hodnota2&promenna3=hodnota3
puzzle
Profil
ok díky.
1Pupik1989
Profil
Já to zapisuji jako "neco.php?typ=ok&id=3". Tím mu řeknu, že to je hláška 3 v poli a je dobrá, takže jí udělám zelený border.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0