Autor Zpráva
skotouc
Profil *
Tohle je téma jen tak spíš pro diskuzi.
Co si myslíte o ledabylé vlastnosti php, kdy při použití nedefinované konstanty tuto bere jako string?
Například mám skript, kde předpokládám konstantu
<?
if (nejaka_konstanta) print 'konstanta definovana';
?>
jenže z nějakýho důvodu konstanta nebyla definována a php si konstrukci nejaka_konstanta přebere jako "nejaka_konstanta", což v booleanu vrací TRUE, zatímco nedefinovaná - čili prázdná - konstanta by spíš měla vrátit FALSE. Php je sice díky tomu, že nevyžaduje STRIKTNÍ dodržování zásad, značně používaný, ale tahle vlastnost je myslim dost mimo mísu.
Těžko se to ale někdy změní, protože pak by přestaly fungovat amatérský konstrukce type
<?
$promenna[index_bez_uvozovek];
?>
No, je to jen pro rozpoutání debaty. Samozřejmě PROGRAMÁTOR si s tim poradí :)

Moderátor Davex: Titulek „Use of undefined constant ... assumed '...'“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Segi_L
Profil
Tak si možeš zkontrolovat, ci daná konstanta je definovaná, alebo nie.
<?php
if (defined('nejaka_konstanta')) print 'konstanta definovana';
?>


Mne osobne táto zvláštnosť nevadí, pretože ja si vždy kontrolujem existenci konstanty, z ktorej chcem brať hodnotu.
snake.aas
Profil
mě tahle vlastnost vadí... php sice vyhazuje notice, když je konstanta nedefinovaná, ale jestli bude hlasování o změně, jsem jednoznačně pro fatal error...
DoubleThink
Profil *
snake.aas:
jestli bude hlasování o změně
Buď v klidu, nebude.

jsem jednoznačně pro fatal error
Což můžeš realizovat i sám vlastním handlerem.
snake.aas
Profil
DoubleThink:
Což můžeš realizovat i sám vlastním handlerem.
tak u sebe si všimnu i notice, o to mi až tak nejde... šlo mi spíš o to aby se přestaly používat prasárny - viz. první příspěvek
Tori
Profil
snake.aas:
šlo mi spíš o to aby se přestaly používat prasárny
Jelikož je používají asi jen začátečníci bez zkušeností z jiného jazyka, tak můžete podle mě akorát dělat osvětu na diskusích (a risknout image pedantického kantora), případně se snažit získat pozici odb.redaktora všech nově vydávaných knížek typu "PHP - první krůčky".
Anebo počkat, až se objeví něco ještě jednoduššího než PHP, co odláká amatéry a PHPčkem se budou zabývat jen ti, co opravdu chtějí (a tedy mají motivaci naučit se dělat věci správně).
Joker
Profil
snake.aas:
šlo mi spíš o to aby se přestaly používat prasárny - viz. první příspěvek
No podle mě je tohle celkem minoritní problém vzhledem k těm ostatním prasárnám v PHP (byť ta snad nejhorší prasárna, magic_quotes_gpc, už je deprecated).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0