Autor Zpráva
G3n3sis19
Profil
Chtěl bych nějak monitorovat Etargetovou reklamu (počet realných kliků přes můj web), ale nevím, jak to provést, když odkaz směřuje přímo na tu externí stránku s reklamou ... šlo by udělat, aby když uživatel klikne na odkaz který vede mimo můj web, zmonitorovat ten klik ?
Doufám že PHP = správná volba :)
jenikkozak
Profil
Nevím, jak Etarget, ale mám pocit, že spousta poskytovatelů takovéto manipulace s jejich kódy zakazují.
Jinak dalo by se to udělat Ajaxem, což by však nebylo přesné. Jinak by se to v PHP dělalo tak, že reklamní odkazy by vedly na určitou stránku Vašeho webu, odkud by se přesměrovávaly na místo určení, přičemž ona stránka by započítávala své zobrazení.
__construct
Profil
G3n3sis19:
Nejakým Javascriptom by si všetkým reklamám priradil onclick funkciu ktorá by odoslala požiadavok (buďto AJAXom, alebo cez Image() objekt) na PHP skript.
G3n3sis19
Profil
to je dobrý nápad. díky za tipy !
G3n3sis19
Profil
bohužel, je to <scirpt> který vytváří ifrmae, avšak ten nezpracovává onclick. jak tedy na to?
ninja
Profil
G3n3sis19: Statistiku prokliků i zobrazení můžete vidět v administračním rozhraní Etargetu.

Pokud Etargetu nevěříte, nemá smysl s takovým partnerem dále spolupracovat, zvláště když existují i lepší alternativy.
G3n3sis19
Profil
V etargetu mám pouze tyto základy, já chci rozšířenou statistiku jako agent nebo referer.

Popravdě těm jejich klikům moc nevěřím, protože místo pěti tam mám 2, ale snad se to nějak srovná

Mohl by jste mi nabídlout lelpší variantu ?
Darker
Profil
Můžeš použít přesměrování. Uživatel klikne na reklamu a ta ho pošle na čitač na tvém webu. Ten ho přesměruje na reklamní stránku.
G3n3sis19
Profil
to bych rád, ale jak když já vkládam na web POUZE js který poté ten iframe vytvoří, takže nemám šanci získat url toho původního na co chce kliknout?
Darker
Profil
No szjisti si, co ten JS vytváří, a uprav to.
Aktuální HTML kód celé stránky se dá zjistit (pokud nemáš firebug) třeba takhle:
javascript:var%20wewrwe=window.open();wewrwe.document.write("<xmp>"+document.getElementsByTagName("html")[0].innerHTML+"</xmp>");wewrwe.document.close();void(0)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0