Autor Zpráva
1Pupik1989
Profil
Zdravím opět a zase budu otravovat. Začal jsem z nudy vytvářet piškvorky online pro dva hráče. Vzhledem k tomu, že ještě nikdo o tom neví, tak jsem začal dělat Singleplayer. Tam ale nastal problém s umělou inteligencí. Jak byste na umělou inteligenci šli vy? Kontrolování výhry samozřejmě mám (zběsilé, ale mám). Potřeboval bych prostě umělou inteligenci přesvědčit, aby dala zrovna křížek tam kam má. Pokud jste se v mém textu zamotali, klidně rozvedu dál. Zatím mám pole 10x10.
Kajman_
Profil *
Často je používán minimax s omezením na tahy, které dávají smysl. Ale určitě je jednodušší naprogramovat piškvorky pro dva lidi, než udělat dobrého soupeře alespoň středně dobrým hráčům. Nějaké algoritmy byly k inspiraci na http://nejlepsi.chytrak.cz/ případně úspěšnost výsledeku Vaší práce můžete změřit na http://gomocup.wz.cz/cz/
1Pupik1989
Profil
To co jsem chtěl, jsem tam vlastně nenašel. Tak jsem se porozhlédnul po stránkách v EN a myslím si, že mám na dost dlouho zábavu.
Kajman_
Profil *
Ani ten minimax jste nanašel?

Ani na tom chytrákovi ty texty taky nenakoply? Jinak si myslím, že to je to hodně komplexní úloha a když se to pořádně udělá, tak by se na tom klidně dala ohájit třeba diplomka (ale php na to nebude zrovna optimální).
1Pupik1989
Profil
PHP ne, tohle zůstane na javascriptu, to už mám rozhodnuté. Na minimax jsem koukal, ale nějak se mi z toho zamotala hlava, takže jsem začal řešit svůj vlastní algoritmus. Koukal jsem i na algoritmus šachů a jsem z toho nějaký vybrkaný. Ne že by to byl problém vymyslet, ale přenést to do Javascriptu bude těžší úloha. Jinak nevykat, ale tykat :)
Alphard
Profil
1Pupik1989:
Na minimax jsem koukal, ale nějak se mi z toho zamotala hlava, takže jsem začal řešit svůj vlastní algoritmus.
Jak již psal Kajman, tohle je komplexní úloha, jestli vám není ani jasný princip minimaxu, doporučuji začít něčím lehčím.
Podívejte se třeba na http://www.seminarky.cz/detaily-6840. Vyřešte to lépe než hrubou silou a pak přemýšlejte o piškvorkách.
1Pupik1989
Profil
princip chápu, už jednu browser hru mám skoro hotovou, tohle bude na teplé večery a trochu přemýšlení.
1Pupik1989
Profil
Tak to nakonec skončilo minimaxem :(
TomášK
Profil
1Pupik1989:
Proč ten smajlík? Pokud si dobře pamatuju, tak i základ Deep Blue - algoritmu, který před několika lety porazil Kasparova, nebylo nic jiného než vyšperkovaný minimax.
1Pupik1989
Profil
Protože jsem chtěl udělat něco na svůj styl, něco mého, ale jsem už asi líný na přemýšlení. Jednou to třeba dokážu :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0