Autor Zpráva
CZOggy
Zdravim, potřebuji seřadit výpis takto

Přední díl : vše co začíná v popisu na slovo přední
Katalizátor: popisek katalizátor
Střední díl: vše co začíná na slovo střední
Zadní díl: vše co začíná na slovo zadní
Montážní materiál: všechny tyto níže uvedené položky
spona
těsnění
šroub
matice
montážní guma
montážní díly
nosný držák
spojka trubky
pružina
vymezovací podložka
podložka
chromová trubka

$data = dibi::fetchAll('SELECT * FROM data WHERE SYSN="'.$polozka.'" group by PARTNUM');

foreach ($data as $n => $data_item) { 

}

ve sloupci DESC mám názvy (střední díl, katalyzátor atd), prostě jen srovnat to pole a vyplivnout ho..díky moc
jenikkozak
CZOggy:
Můžeš prosím naznačit, jakou strukturu má tato tabulka? Z uvedeného si představuji cosi hrozivého.
Místo hvězdičky můžeš použít výpis názvů sloupců, které je možno seřadit libovolně a do PHP to pak tahat srovnané.
Joker
Rozepsané mi to přijde trochu divné, ale pokud jde o dotaz v titulku:
CZOggy:
Seřazení array podle hodnot
sort
CZOggy
ok tak jinak, prostě mám slovo ve sloupci DESC názvy jako "přední díl", "zadní díl", "podložka", "pružina", "střední díl" a potřebuji je vypsat v pořadí "přední díl", "střední díl", "zadní díl" a nakonec zbytek

$data = dibi::fetchAll('SELECT * FROM data WHERE SYSN="'.$polozka.'" group by PARTNUM');

srovnat $data podle pořadí a potom

foreach ($data as $n => $data_item) {

}
nebo bych musel foreach oddělit, ale to se mi nechce, už v tom mám spousty kódu
Joker
CZOggy:
srovnat $data podle pořadí
No a proč to vlastně nejde udělat přímo v databázi přes ORDER BY?

edit: Jinak název sloupce desc není úplně šťastný, je to rezervované slovo SQL. Zrovna ORDER BY `desc` může být matoucí
CZOggy
aha to me nenapadlo? jak na to?
CZOggy
Array ( [0] => DibiRow Object ( [SYSN] => 04705055 [MAKE] => CHRYSLER [PARTNUM] => 250-162 [DESC] => spona [ITEM] => 1 [PICTURE] => 04705055.gif [TYPE_RECORD] => N [tree_id] => 100009236 ) [1] => DibiRow Object ( [SYSN] => 04705055 [MAKE] => CHRYSLER [PARTNUM] => 255-401 [DESC] => montážní guma [ITEM] => 1 [PICTURE] => 04705055.gif [TYPE_RECORD] => N [tree_id] => 100009236 ) [2] => DibiRow Object ( [SYSN] => 04705055 [MAKE] => CHRYSLER [PARTNUM] => 255-404 [DESC] => montážní guma [ITEM] => 1 [PICTURE] => 04705055.gif [TYPE_RECORD] => N [tree_id] => 100009236 ) [3] => DibiRow Object ( [SYSN] => 04705055 [MAKE] => CHRYSLER [PARTNUM] => 287-183 [DESC] => zadní tlumič [ITEM] => 1 [PICTURE] => 04705055.gif [TYPE_RECORD] => N [tree_id] => 100009236 ) )

opravdu nikdo nic?? potřebují přeřadit array tak, aby když DESC = "zadní tlumič", přesune se na první pozici v poli

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: