Autor Zpráva
Ben
Profil *
Ahoj, budu řešit následující problém. Budu dělat doplňky k jednomu informačnímu systému a budu řešit následující.
Uživatel se přihlásí přes nějaký VBS formulář a při úspěšném přihlášení se má zpracovat php script s několika SQL dotazy. SQL dotazy budou načítat informace na základě uživatelova ID. Uživatelovo ID bude vygenerované z přihlašovacího VBS formuláře, třeba na začátku toho php scriptu jen jako html. Např v mezi <head></head> bude něco jako <script>ID:123456</script>

Jakým způsbem lze udělat, abych získal ID nějaké proměnné. Případné další info doplním.

Nikdy jsem se tímto nesetkal, máte nějaké nápady?
blaaablaaa
Profil
Precti si neco treba o soap ci xml-rpc
Ben
Profil *
No, hledám ale něco konkrétnějšího. Šlo by to udělat nějak např. pomocí regulárních výrazů?
Ben
Profil *
No, hledám ale něco konkrétnějšího. Šlo by to udělat nějak např. pomocí regulárních výrazů?
blaaablaaa
Profil
Ben:
Soap a xml-rpc ti prijde malo konkretni? A ano, klidne si muzes stahnout stranku a rozparsovat si ji pomoci regularu, ale proc?
Ben
Profil *
blaaablaaa:
Po prostudování mi použití SOAPu nepříjde vhodné, resp si moc nedokážu předstatvit použití v mém případě. Moje stránka bude mít standartní html hlavičky, ve kterých bude přihlašovacím systémem automaticky vygenerovaný řádek, který bude vypadat např nějak takto:
<script type="text/javascript" src="./user.js?UID=12345"></script>

A jde mi o to, nějak vydolovat informaci "12345" a doplnit jí do proměné v tom samém scriptu. Bohužel jiná možnost získání UID není.
blaaablaaa
Profil
Ben:
Ze zadani jsem nepochopil, ze chces tohle ;) Pouzij tedy regulary
Ben
Profil *
blaaablaaa
Tak to jsem se spíš špatně vyjádřil :) A jak to z toho přesně vydoluju?
Situace vypadá následovně, uživatel klikne na odkaz a otevře se mu následující stránka:
<html> 
<head> 
nejake hlavicky... 
<script type="text/javascript" src="./user.js?UID=12345"></script> 
</head> 
<body> 
<?php 
//Nastaveni promene UID. Jen nevim, jak ziskat hodnotu 12345 z radku vyse do teto promene 
$uid = "12345"; 

//a tady bude zpracovani sql dotazu do databaze na zaklade uzivatelova ID neco jako 
$sql = "SELECT * FROM tabulka WHERE uid='".$uid."' "; 


?> 
</body> 
</html>

Frozen
Profil
$url = "strana_co_chceš";
$obsah = file_get_contents($url);

$odeber_co_je_k_uid = explode("user.js?UID=", $obsah); //rozdelim to podle user.js?UID= na dvě nebo více částí...
$dej_mi_cislo = explode("\"></script>", $odeber_co_je_k_uid[1]); //část za user.js?UID= rozdělim zas \"></script> na dvě části

$tvoje_cislo = $dej_mi_cislo[0]; // první část je tvoje číslo
YoSarin
Profil
Ben:
A můžu se zeptat jak se vlastně do toho tvého souboru, který edituješ, dostane to
<script type="text/javascript" src="./user.js?UID=12345"></script>
?
Ben
Profil *
Frozen Ano to bude přesně ono, budu to implementovat a dám vědět. Děkuju :)
Ben
Profil *
YoSarin:
jak se vlastně do toho tvého souboru, který edituješ, dostane to
Jinak ten řádek tam je, jen se mění to UID. To UID se mění na základě toho Javascriptu, který ho vygeneruje na základě přihlášení přes VBS.
YoSarin
Profil
Ben:
Jestli to uid změníš javascriptem, bez refreshe stránky, tak PHP v tomhle skriptu už se neprovede a bude pořád načtené s tou původní hodnotou (tzn. asi nepřihlášený uživatel)
Ben
Profil *
YoSarin To UID je unikátní identifikátor přihlášeného uživatele, který se vyloví z databáze. Bohužel celý tento systém je dělaný ve VBSku a některé prvky si uděláme sami v PHP, protože od dodavatelské firmy je rozpočet pro tvorbu našich specifických stránek neuvěřitelně předražený.
Děkuju

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0