Autor Zpráva
Xel
Profil *
Zdravíčko, mám menší problém. Pokud chci vypsat data z databáze, ale pouze jenom z jednoho sloupce a k tomu ještě určitý název, tak se mi to zatím nepovedlo rozeběhnout. Mám na mysli něco takového:

SELECT sloupec FROM tabulka WHERE nazev='ahoj';


tak by mi to mělo vypsat všechny řádky, které obsahují ve daném sloupci "ahoj", dá se to takhle udělat? Pokud dám místo ahoj například nějaké číslo, které v databázi je, tak to funguje. Nevíte, kde je problém nebo máte nějaké lepší řešení?

Díky
Ben
Profil *
Hledáš něco takovédleho
<?php
$result = Mysql_query("SELECT sloupec FROM tabulka WHERE nazev='ahoj' ");
//tento cyklus ti vypise vsechny vysledky dle zadani
while($row = mysql_fetch_array($result)){
  //$row["sloupec"] je vypis hodnoty z kazdeho nalezeneho radku a "sloupec" je jmeno sloupce z jehoz se bude hodnota vypisovat" 
  echo"$row["sloupec"]";
}
?>  
Ben
Profil *
Ha takze mensi syntakticka chybka :)
Opraveno
<?php
$result = Mysql_query("SELECT sloupec FROM tabulka WHERE nazev='ahoj' ");
//tento cyklus ti vypise vsechny vysledky dle zadani
while($row = mysql_fetch_array($result)){
  //$row["sloupec"] je vypis hodnoty z kazdeho nalezeneho radku a "sloupec" je jmeno sloupce z jehoz se bude hodnota vypisovat"
  echo $row["sloupec"];
}

?>
Xel
Profil *
to je přesně ono, takhle to mám také udělané, ale prostě při zadání textu do nazev='ahoj' mi to nic nevypíše. Nemusí být třeba něco jinak nastavené na serveru, či v databázi?
panther
Profil
Xel:
je v databázi řádek, který má ve sloupci nazev hodnotu ahoj (a nic jiného)?

ale prostě při zadání textu do nazev='ahoj' mi to nic nevypíše.
kde zadání? Odkud to slovo ahoj bereš?
Xel
Profil *
panther:
díky, jak jsi napsal jestli tam nemám něco jiného, tak mě napadlo jestli v db není před nebo za mezera a taky byla. Zřejmě při ukládání do db vkládám i mezeru.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0