Autor Zpráva
AM_
Profil
Ahoj,
mám na localhostu nastavený SMTP server na:

SMTP = smtp.t-email.cz
smtp_port = 25

což je SMTP mého providera. Pomalu začínám šílet, protože PHP funkce mail mi pořád vrací bool(true), ale přijde tak každý pátý e-mail, zatím se mi nepodařilo zjistit v tom nějakou pravidelnost, dokonce stejný mail občas přijde a občas nepřijde. Ten podstatný mail s podstatným obsahem mi zatím nepřišel nikdy (ten posílám přes PHPmailer) - zkoušel jsem zjistit, která část (hlavička, tělo...) je problematická, ale jelikož stejné maily poslané přímo funkcí mail() občas chodí a občas ne, nezjistil jsem nic. Neměli byste nějakou zlatou radu, jak z toho ven? Vyvíjím aplikaci, kterou potřebuji na localhostu otestovat, ale zatím se mi to vůbec nedaří; podobné problémy jsem s maily ještě nikdy neměl. Předem díky.

P.S. při odesílání přes SMTP přes Thunderbird nemám žádné problémy, proto myslím, že problém je v PHP.
l564
Profil
A zdrojový kód php kódu který to odesílá si máme jako vyčarovat nebo co?
AM_
Profil
l564:
nevěděl jsem v čem by pomohl, blbly mi všechny maily, které jsem vyzkoušel. Problém byl nakonec v tom, že někde na cestě do mé schránky to zřejmě umí vyfiltrovat neexistující maily z některých domén (např. no-reply@example.com). Divné (nebo spíš hloupé) je na tom to, že php mail() vrátí true a na mail to nedorazí ani do složky se spamy, takže pak vůbec člověk neví, která bije.
l564
Profil
AM:
nevěděl jsem v čem by pomohl,
Tak tu nečekej odpověď a hledej na googlu, bez zdrojového kódu se tu někdo neobejde.

takže pak vůbec člověk neví, která bije.
Proto sem dej ten zdroják
Davex
Profil
AM:
Někdy se na serveru příjemce kontroluje, zda existuje doména z e-mailu odesílatele nebo zda je odesílací server oprávněn odesílat e-maily od uživatelů z této domény (na základě SPF záznamu v DNS).
AM_
Profil
l564:
promiň. Projdi si tu starší příspěvky na fóru, lecky jsem se zde ptal a leckdy poradil, takže s psaním dotazů na fórum mám zkušenosti. Kdybych měl pocit, že ten zdrojový kód pomůže, rád bych ho přiložil, ale měl jsem pocit, že jde o jakýsi obecný obskurní problém se SMTP servery (a vážně šlo). A pokud sem napíšu, že jsem problém vyřešil a proč že jsem nevěděl, jaký zdroják přiložit, dále mě prosím nemoralizuj (na druhou stranu tě chápu, "lamáckých" dotazů jsem zde zodpověděl nesčetně).

Davex:
jj, tak nějak to bylo, díky za info. Měl jsem za to, že SMTP nekontroluje validitu e-mailu odesílatele vůbec, proto jsem dnes vůbec nevěděl, kde hledat chybu, obzvlášť když jsem neobdržel ani chybovou hlášku, ani mail do spamboxu.
Aesir
Profil
AM:
Divné (nebo spíš hloupé) je na tom to, že php mail() vrátí true a na mail to nedorazí ani do složky se spamy, takže pak vůbec člověk neví, která bije.
Funkce mail vrací true, pokud se jí podaří zprávu předat na MTA, pak už nemá šanci jak poznat, co se se zprávou děje dál.
AM_
Profil
Aesir:
jasně, ale pak bych právě zprávu čekal alespoň ve spamboxu, a ne že jí nějaký server po cestě zahodí.
Aesir
Profil
AM:
Možná zkuste nastavit do hlavičky Reply-To nějaký existující e-mail, dost často o takových situacích mail server informuje zprávou zpět.
AM_
Profil
Aesir:
pravda, z toho by něco mohlo jít zjistit, díky :)
DoubleThink
Profil *
Pro domácí testování je lepší vlastní (pseudo)SMTP server - například výborný Test Mail Server Tool.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0