Autor Zpráva
3kolik
Profil *
Zdravím,

prošel jsem si tady několik témat, ale pouze jsem pochopil, o jaká jde zhruba problém. Ale na řešení asi sám nepřijdu =/

Kód vypadá takto:

function emailvdb ($email)
  {
    $vysledek=mysql_query("select * from uzivatele where email='".$email."'", $GLOBALS["link"]);
    return (boolean) mysql_num_rows($vysledek);
  }  


A již zmiňovaná hláška:

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in E:\Program Files\VertrigoServ\www\stranky\rychle_rande\be_a_hockey_star\registrace.php on line 17
TomasJ
Profil
$vysledek=mysql_query("select * from uzivatele where email='$email', link='".$GLOBALS["link"]."'");
3kolik
Profil *
Děkuji, ale pořád ta samá hláška
jenikkozak
Profil
3kolik:
Což naznačit, jaké sloupce Vaše tabulka obsahuje a co je v proměnné link?
Pokud skutečně tabulka obsahuje sloupec „link“, nahraďte z dotazu, který uvedl TomasJ, čárku mezi sloupci email a link a logický operátor AND.
Je-li v linku to jen odkaz na spojení, není nutné jej uvádět, neboť se použije poslední otevřené. Chyba pak bude v tom, že buď neexistuje uvedená tabulka, nebo její sloupec.
puzzle
Profil
Zkus v tom poli
 .$GLOBALS["link"].
místo uvozovek dát apostrofy
.$GLOBALS['link'].
jenikkozak
Profil
puzzle:
Tím si ale vůbec nepomůže. V tomto případě v uvedených zápisech není rozdíl.
3kolik
Profil *
jenikkozak: No, proměnou link mám definovanou v souboru func.php a je to odkaz na databázi, ve které je tabulka uzivatele
TomasJ
Profil
3kolik:
Pak nemusíš link uvádět, jak píše jenikkozak, leze to do databáze, která je právě otevřená.
Čili:
$vysledek=mysql_query("select * from uzivatele where email='$email'");
3kolik
Profil *
Stále ta stejná hláška =(

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in E:\Program Files\VertrigoServ\www\stranky\rychle_rande\be_a_hockey_star\registrace.php on line 17

function emailvdb ($email)
  {
    $vysledek=mysql_query("select * from uzivatele where email='$email'");
    return (boolean) mysql_num_rows($vysledek);
  }  
Davex
Profil
Nešlo by to takto?

function emailvdb ($email)
  {
    return (boolean) mysql_result(mysql_query("select count(*) from uzivatele where email='$email'", $GLOBALS["link"]), 0);
  }
3kolik
Profil *
Davex:
Nešlo by to takto?

Asi ne:

Warning: Wrong parameter count for mysql_result() in E:\Program Files\VertrigoServ\www\stranky\rychle_rande\be_a_hockey_star\registrace.php on line 16
DoubleThink
Profil *
Těžko, mysql_query očividně nevrací MySQL result, takže je někde chyba.

3kolik:
Vypiš si poslední SQL chybu nebo si pořiď nějaký debugger - nedáváš dostatek informací, aby ti kdokoliv mohl pomoci.
TomasJ
Profil
3kolik:
Víš ty co? Dej hned pod $vysledek = ....; echo "Chyba: ".mysql_error(); a pošli sem hlášku, která vypadne.

DoubleThink:
Byl jsi rychlejší.

Davex:
> function emailvdb ($email)
> {
> return (boolean) mysql_result(mysql_query("select count(*) from uzivatele where email='$email'", $GLOBALS["link"]));
> }
Tuším chyba ten označený text.
3kolik
Profil *
Unknown column 'email' in 'where clause'
3kolik
Profil *
Bože, já jsem ale pořádnej kus vola. Napsal jsem tam email a přitom v tabulce mám sloupec mail. Omlouvám se za takovou blbost.
TomasJ
Profil
3kolik:
Sloupec email v té tabulce neexistuje.
3kolik
Profil *
Jojo, už to vím. Vždycky udělám nějakou ptákovinu a celé mi to nejde =D
DoubleThink
Profil *
Používej debugger, nebo nějakou schopnější databázovou vrstvu. Nic víc se na to nedá říct.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0