Autor Zpráva
JurkQo
Profil
<?php
$Login = $_POST['Login'];


$con = mysql_connect("...","...","...");
if (!$con)
  {
  die('Could not connect: ' . mysql_error());
  }

mysql_select_db("...", $con);

mysql_query("SET NAMES cp1250");

    echo("<h3>Vaše správy:</h3>");
echo("Od Koho:&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;Text:");
echo("<br>");


$vypis1 = mysql_query("select * from Prispevky WHERE Komu = '$Login' ");
while($zaznam1 = MySQL_Fetch_Array($vypis1)):
echo($zaznam1[OdKoho]);
echo("&nbsp;&nbsp;&nbsp&nbsp;&nbsp;&nbsp&nbsp;&nbsp;&nbsp&nbsp;&nbsp&nbsp;&nbsp;&nbsp&nbsp;&nbsp;&nbsp&nbsp;&nbsp;&nbsp;");
echo($zaznam1[Text]);
endwhile;

mysql_close($con);
?>



Vypise mi:
Vaše správy:
Od Koho: Text:
Lolo cFSomarr ahoj


Somarr je dalsia sprava ako spravim ze ked mi vipise meno a text aby mi dalo novy riadok(<br>)

Moderátor Alphard: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
Keeehi
Profil
echo $zaznam1["OdKoho"]; 
echo $zaznam1["Text"];

Chápu že asi začínáš, ale ten kód je opravdová příšernost.
JurkQo
Profil
ok ale mne to +slo ale ako to spravim?
JurkQo
Profil
dIkI ale prisiel som na to sam
Darker
Profil
Dobře, pro příště:
Vkládej kód mezi PRE BBC tagy pomocí tlačítka
Píše se zprávy.
Pokud se ti podaří problém vyřešit, poděl se o řešení s ostatními.
pcmanik
Profil
Len tak mimochodom si si isty ze potrebujes neustale volat to SET NAMES... Alebo ti to len poradila nejaka mudra ucebnica/kamarat. A prosimta pekne, je mi jasne ze si este dieta. Ale to ti zase nebrani v tom si natukat PHP manual a tam si najst co ktory prikaz robi a ako sa pouziva, na vsetko su tam priklady, ty tu zo seba len robis zbytocneho hlupaka, lebo toto niesu ani zaciatocnicke chyby, toto je proste nechut sa na to aspon pozriet.
Darker
Profil
pcmanik:
A mohl bys prosím říct, jak to SET NAMES bolent jen pokud charset neodpovídá požadovánému? JurkQo není sám, kdo to neví. S DB zatím umím jen to, co najdu v příkladech pro začátečníky.
pcmanik
Profil
Darker:
Nastav si zotriedenie tabulky a databazy utf8_general_ci a web maj v UTF 8 a nebudes mat problem, a nemusis pouzivat SET NAMES
Andyx
Profil *
Darker:
Zklamu tě, ale slovensky jsou to opravdu "správy".
Darker
Profil
pcmanik:
Vím s jistotou, že se mýlíš. Data načtená z UTF-8 kódovaného souboru, uložná do databáze používající UTF-8 a odeslaná serverem s HTTP hlavičkou hlásící stejné kódování měla diakritiku špatně.
Andyx:
Promiň, nevšiml jsem si, že je autor vlákna slovák.
1Pupik1989
Profil
Ano, SET NAMES je důležíté. Já měl web v Windows 1250. Stránka s kódováním cp1250, v hlavičce metatag nastaven na cp1250. Databáze v cp1250 a přesto to blblo. Potom jsem našel SET NAMES a od té doby to funguje jak má :)
Darker
Profil
Ano, ale šlo o to, že je zbytečné příkaz provádět pokaždé. Cemuž se dá vyhnout tak, že se zjistí, jestli už nebyl proveden, neboli, jestli už DB v požadovaném kódování není.
A o to mi šlo v [#7].
pcmanik
Profil
Darker:
Ako mi teda vysvetlis, ze mne to ide? Resp. Kajman by nam k tejto teme mohol nieco povedat, nech tu kazdy nestrielame naslepo.
Darker
Profil
pcmanik:
Ako mi teda vysvetlis, ze mne to ide?
Já neřekl, že to fungovat nemůže ale nemusí. Čti co píšu úplně a nebo vůbec.
pcmanik
Profil
Darker:
Ano, napisal si, ze vies s istotou ze sa mylim. Cize to znamena ze ani mne to tak nemoze fungovat, teraz uz menis nazor.
Darker
Profil
pcmanik:
Ano, napisal si, ze vies s istotou ze sa mylim.
Asi jsem nenapsal dost jasně, v čem se mýlíš. Lépe jsem to vysvětlil v [#14], druhá věta.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0