Autor Zpráva
eleef
Profil
Zdravím, prosím o nakopnutí s kategorizací zboží e-shopu. Tvořím e-shop a chtěl bych mít 1 výrobek v X kategoriích. Př: auto Octavia je v kategorii Osobní vozy a ještě jí chci ve Veteránech a ještě dalších X kategorií. V administraci/přidání zboží jsem přemýšlel o checkboxech, které pak odešlu jako pole, do databáze zapíšu s oddělením kategorie ";", na stránce pak budu při zvolené kategorii shopu procházet všechny výrobky hlavně sloupec Kategorie a expandovat a porovnávat? Nebo je jednoduší způsob?

děkuji moc za rady
Joker
Profil
eleef:
do databáze zapíšu s oddělením kategorie ";"
Ne. Tohle je normální relace M:N, která se do databáze ukládá jako zvláštní tabulka- kategorie výrobků, sloupce jsou ID výrobku, ID kategorie.
Alphard
Profil
Zkuste si přečíst nějakou teorii, než začnete tvořit e-shop, udělat do dobře není zrovna jednoduché, i kvůli tomu, že některé věci bude vhodné denormalizovat. Pro začátek bude vhodné přečít jeden z těchto článků, http://www.manualy.net/article.php?articleID=13 nebo http://programujte.com/?akce=clanek&cl=2008071900-normalizace-relacnich-databazi (už nevím, který preferovat).
eleef
Profil
Jasné, děkuji. Již jsem tak učinil. 3 tabulky zatím tedy, dále možná rozdělím o zboží do vícero.
Další dotaz: jak vyřešit možnost administrace "zaškrtvání" checkboxů z value="$id_shop_categorie", respektive výpis mám, ale jak uložit a přenést do skript zpracování a zápisu do databáze... přes nějaké pole checkboxů? tedy name="shop_categorie[xyz]" ?
opět moc děkuji.
eleef
Profil
...už vše vyřešeno, jen trochu přemýšlet... pole->foreach a ify... děkuji

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0