Autor Zpráva
okolojdouci
Profil *
Potřeboval bych z php generovat pdf. Nic náročného, text v běžných fontech a obrázek. Chtěl jsem použít fpdf a narazil jsem na to, že to neumí utf, přestože na některých webech se tvrdí opak. Konvertovat pomocí iconv bych to mohl, ale jednak to i tom případě nějak zlobilo a druhak tam půjde o jména a riziko, že tam budou i znaky, které by iconv prostě nepobral, vidím jako dost reálné.

Takže hledám něco jiného. Nemáte tip? Dík.
H13
Profil
TCPDF - http://www.tcpdf.org/

asi nejlepší php knihovna pro tvorbu PDF (možná je i založená na fpdf), každpodáně podporuje utf8 (české znaky), dokáže pracovat s html a css (samozřejmě v omezené míře, pdf != html)
radas
Profil *
okolojdouci:
jsi si jisty že to neumi UTF ja to používam a bezproblému? je nastavene i kodovani php souboru?
okolojdouci
Profil *
H13:
Neznal jsem, podívám. Díky za tip.

radas:
jsi si jisty že to neumi UTF ja to používam a bezproblému? je nastavene i kodovani php souboru?

V momentu, kdy se v textu objevila diakritika, zobrazil se rozsypaný čaj. Na webu autor výslovně píše, že to utf neumí, na českém webu píšou, že to utf umí, ale samotné ty soubory té knihovny byly v něčem .. teď nevím čem, ale utf to nebylo.
tatyalien
Profil
já používám fpdf, dtb mám v utf-8, a jen to hodím přez iconv a vše v pohodě, i diakritika... Jen jsem si přibalil font arial
Majkelju
Profil
Nejlepší knihovna je podle mě i pár známých mPDF, je to skoro to samé jako TCPDF nebo FPDF, respektive na FPDF je to založené (jako TCPDF)...Ale pozor, všechny tyhle knihovny žerou obrovská kvanta paměti...Takže v mém případě, kdy mám tabulkové dokumenty o desítkách stránek, jsem musel přejít na WKHTMLTOPDF, které má oproti mPDF menší nevýhody, například neumí správně stránkovat tabulky, má problém s kulatými rohy atd...Ale v porovnání se spotřebovanou pamětí je to zanedbatelné... Jinak umí snad všechno...
DavidLi
Profil
Chtěl bych poprosit o radu, používám knihovni fpdf pro generování pdfek, texty v databázi mám v utf8, konvertuju je do pomocí iconv a onthe fly generované pdfko má češtinu v pořádku, pokud ale nechám php skruptem pdfko uložit na server a pak je teprve otevřu, jsou chybně znaky č, ř a ě
takže pokud je ve skriptu:
$pdf->Output($newpdf, 'D'); je pdfko naprosto v pořádku
ale pokud je
$pdf->Output($newpdf, 'F'); některé znaky jsou špatně
Nevíte někdo, kde bych měl hledat chybu
Za jakoukoli nápovědu budu vděčný

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0