Autor Zpráva
Laco
Profil *
Zdravim

Chcem spravit na stránke takú možnosť, ktorá by na disk servera mojej stránky uložila "textovy" obsah inej existujucej stranky.
Napr. keď zadám ze www.prekvapko.sk/index.php , tak by mi do vytvoreného textoveho súbora na disku servera uložil pristupný obsah tej stránky napríklad taku formu ako ked pozráte zdrojový kód cez Prehliadac. ako by to slo spravit programovanim? poterbujem to zautomatizovat.

Dakujem za rady.
Louka
Profil
Laco:
Chceš dělat další archivátor či co? Nejdřív bych se ujistil, zda je to legální, svévolně si stáhnout zdroj jiné stránky (duševní vlastnictví autora) a pak řešil problém, jak na to.
Joker
Profil
Louka:
Nejdřív bych se ujistil, zda je to legální, svévolně si stáhnout zdroj jiné stránky
To legální nepochybně je, dělají to miliony lidí každý den, je to základní princip webu.

Laco:
file_get_contents funguje i přes HTTP, takže triviální.
Louka
Profil
Joker:
Promiň, myslel jsem to ve smyslu "stáhnout a uložit jinam než do cache" - snad mi rozumíš. Již několikrát tu byl rozebírán webarchivátor z hlediska legality ("Jak to, že může stahovat a uchovávat cizí stránky a ukazovat je u sebe, když..."). Jinak nedělají to lidé, ale browsery ne? Lidé chtějí "vidět stránku", ne si ji "nechat"... Ale nejsem právník, nevím jestli je možné takto uvažovat.
Laco
Profil *
JOKER:

Dakujem za Radu,... super... skusil som a je to super.. ide mi o to že potrebujem sa dostat k co najviac e-mailovym adresam, na rozposielanie reklamy :) ... viem ze je to na nasratie, aspon mna seru reklamy ktore pridu na mailovu schranku bez toho aby som to chcel.
Potrebujem spravit "robota" ktory by precesaval stranky a vyberal z nich pripadne mailove adresy.... manualne by to bolo ako na plny uvezok pracovat den a noc... :)...

ps : popripade neviete o nejakych zoznamoch mailadries ? :)


hehe dik
Joker
Profil
Laco:
ide mi o to že potrebujem sa dostat k co najviac e-mailovym adresam, na rozposielanie reklamy
No tak spammery podporovat nebudeme.

Přesouvám k ledu.
Laco
Profil *
JOKER:

Jasne, presne.. aj mne sa to prieci... a myslel som si ze sa tu tym odpisem... :)
Ale vrela vdaka za radu ...


:)

ostavam s uctou ..:)
Petr ZZZ
Profil
Louka:
K autorskému právu – je rozdíl, zda si někdo veřejně přístupné cizí dílo stáhne a uloží na svém disku pro svou vlastní potřebu, nebo zda je kromě toho ještě veřejně šíří.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0