Autor Zpráva
chris
Profil
ahoj všem, zkusil jsem googlit, ale už nevím...

mám scriptík, který mi načítá z db kategorie do SELECTu - normálně to fungovalo ve Firefoxu, Chrome a Opeře (IE nevim), ale od nových verzí prohlížečů to nefachá - načtou se sice ty kategorie, ale když dám vybrat třeba druhou, překlikne to zpátky na první a nevím proč...
načítání tímhle způsobem tam mám proto, že v jiné verzi scriptíku se podle nakliknuté kategorie načte ještě do dalšího SELECTu podkategorie...
potřebuju ale, aby zůstala nakliknutá i hlavní kategorie...
prosím o radu vás zkušenější a díky

<?php
include '../include-connect.php'; // připojení k db
$vyrobce1 = $_GET["vyrobce"];
if (empty($vyrobce1)){
$vyrobce = "1";
}else{
$vyrobce = $_GET["vyrobce"];
}
?>
<form method="post" action="index.php?login=ano&amp;action=add_produkt&amp;vyrobce_p=<?=$vyrobce?>" enctype='multipart/form-data'>
<p>Podmenu:
<select name="vyrobce" onchange="location.href=this.options[this.selectedIndex].value">
<?php
$sql_vyrobce = "select * from produkty_podmenu";
$dotaz_vyrobce = mysql_query($sql_vyrobce);
while($recordpoj1 = mysql_fetch_assoc($dotaz_vyrobce)){
echo '<option value="index.php?login=ano&amp;action=add_produkt&amp;vyrobce='.$recordpoj1["id"].'"';
if ($vyrobce==$recordpoj1["id"]){
echo " \"selected\"";
}
echo ">".$recordpoj1["nazev_vyrobce"];
}
?>
</select>
</p>
panther
Profil
chris:
vyber z toho kódu to, co opravdu nefunguje. PHP, které jsi sem z většiny dal, je špatný výběr - odehrává se na serveru a s prohlížečem nemá vůbec nic společného (leda že by ti nesedělo přiřazování atributu selected - to by nefungovalo ani předtím.

Ten kód není ani poodsazováný, nevím, kdo bude mít snahu se v tom vyznávat.
Louka
Profil
chris:
Kdybys sem poslal HTML, které to vygeneruje do prohlížece, bylo by to snažší.
chris
Profil
panther:
já právě nevím, kvůli jaké části kódu to nefunguje... ale předtím to určitě fungovalo a se scriptem jsem nic nedělal...

Louka:
<form method="post" action="index.php?login=ano&amp;action=add_produkt&amp;vyrobce_p=1" enctype='multipart/form-data'>

	<p>Podmenu:
           <select name="vyrobce" onchange="location.href=this.options[this.selectedIndex].value">
           <option value="index.php?login=ano&amp;action=add_produkt&amp;vyrobce=1" "selected">Podlahy
           <option value="index.php?login=ano&amp;action=add_produkt&amp;vyrobce=2">Obklady
           <option value="index.php?login=ano&amp;action=add_produkt&amp;vyrobce=3">Dlažba
           </select>


takže se zobrazí v SELECTu Podlahy a když vyberu kliknutím Obklady, zase se to přeblikne zpátky na Podlahy...
panther
Profil
chris:
předtím to určitě fungovalo a se scriptem jsem nic nedělal...
nevěřím. Buď jsi upravoval PHP script, nebo to nefungovalo nikdy.

"selected" - tady ti přebývají uvzovky.

Proměnná vyrobce ze 7. řádku z [#1] bude vždy prázdná, nic jako $_GET['vyrobce'] neexistuje po odeslání formuláře.
chris
Profil
panther:
bylo to těma dvěma uvozovkama, tak to je síla... díky moc!

ten script jsem měsíce používal a soubory na FTP byly netknuté, takže to určitě předtím šlo... starší prohlížeče tu chybu zřejme ignorovaly...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0