Autor Zpráva
hm__
Profil *
Dobrý deň,
Mám problém s cookies: mám skript kde sa mi uloží meno do cookies-
<?php
$nick = $_GET['nick'];
setcookie
("nick","$nick",time()+
60*60*24*30);
?>

V ďalšom skripte mám vybratie z databázy kde je nick = $_COOKIE["nick"];
To zatiaľ funguje následne je tam príkaz update

$query = "update tabulka set hodnota=$hodnota_s+'$hodnota_p' where nick='$nick'";

V tej premennej nick je to isté čo som hore písal-$_COOKIE["nick"],
Premenne hodnota_s a hodnota_p sú len čísla.skript je púšťany cez cron každých 5minút.
Mojím cieľom bolo aby každých 5minút pripočítalo do db nejaké číslo.a nejak to nefunguje.ked otvorím priamo ten skript kde to updatne pri správno mene ale potom už nie pritom cron to spúšťa.pomôžte prosím
Keeehi
Profil
hm_:
A ten cron vezme to cookie kde? To není prohlížeč, to je jen "naplánovaná úloha". Takže cookie ani javascript při cronu nefungují.
hm__
Profil *
Hm tak potom to mám ako spraviť?
Keeehi
Profil
hm_:
Co já vím? K čemu to potřebujete? Od toho se bude totiž odvíjet způsob řešení.
hm__
Profil *
No skúšam len tak amatérsky vlastnu browser hru..tie premenne teda sú číslo v sklade a k tomu pripočítať číslo produkcie daného užívateľa
Keeehi
Profil
Produkce by se měla přece přičítat všem, takže projeďte celou tabulku a všem přičtěte tu produkci. K tomu nemusíte ukládat žádný nick.
Většinou se to ale dělá jinak.
hm__
Profil *
Áno tak že pripočíta všetkým viem,len musím brať do úvahy že každý má inú produkciu. A ten link mi to nerieši myslím že najlepšie cez cron ibaže je to asi nereálne tak robiť,jediné že by každý užívateľ mal vlastnu tabuľku ale to nieje dobre riesenie

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0