Autor Zpráva
Marcela
Profil *
Ahoj,

mám web umístení u wedos.cz, avšak CRON lze minimálně nastavit po 1 hodině. Nevíte jakým způsobem by šlo řešit spouštění scriptu třeba po 15-ti minutách? Bohužel to potřebuji :(
tany
Profil *
Ahoj, nijak ..
AM_
Profil
Existují různé webcrony zdarma, např. http://webcron.org/ , které umožňují periodické otvírání nějaké URL (a tedy i skriptu). Tím se dá obejít hodinové omezení tvého hostingu, dáš si do webcronu třeba http://mojestranka.cz/cron.php a nastavíš, aby se otvírala po čtvrthodině.
Marcela
Profil *
Pro komerční web, kde potřebuji kouskovat odesílání newsletteru jsou mě webcrony spouštěny z cizích URL adres dost nepříjemné.

I tak jsem přemýšlela nad vlastním CRONem, ale to by museli aktualizovat samotní uživatelé a já právě tento cron potřebuji spouštět mezi 01 a 05 hodinou ranní, tak to mě tam moc lidí nepříjde :(
snake.aas
Profil
v zásadě máš dvě možnosti... buď se zamyslet nad jinačím řešením, kdy nebude vadit, že cron jde jenom po hodině a nebo změnit umístění...
Chro
Profil
Ještě prasátkovo řešení je spustit v určitou dobu něco takového:
<?php
for ($davka = 1; $davka < 6; $davka++)
{
vlastni_funkce_odeslat_maily($davka);
sleep(600);
//uspime skript na 10 minut a pokracujem dalsi davkou
}
?>

Ale fakt jako nouzové řešení.
Darker
Profil
Chro:
Jen jestli jí to dovolí skript co bude spát deset minut.

Marcela:
Muslím že tu webcrony nejsou zas tak nedůvěryhodné.
Chro
Profil
Darker:
Mně freehosting uspání skriptu třeba i na 2 hodiny umožnuje. Asi jak kde.

Marcela:
Zkus monitoring serverů. Robot každých 10 minut vyšle na URL požadavek HTTP head, nic tedy nestahuje. Změří ti dostupnost URL a spustí skript. S tím už se dá pracovat.
Keeehi
Profil
Zajímavé je, že čas uspání se nepočítá do doby běhu scriptu. Nevím jestli vždy, nebo jen při nějaké určité konfiguraci, ale když jsem to testoval, tak jsem na omezení ze strany max_execution_time nenarazil.
Chro
Profil
Na Apache se uspání do max execution nezapočítává, na Windows serveru údajně ano.
Darker
Profil
A je nějaké jiné omezení které by mi mohlo shodit uspaný skript? Tahle metoda by se mi hodila na long-pooling...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0