Autor Zpráva
klema
Profil
Dobrý den,


pokouším se na nainstalovat phpLD version 2. Hází mi to chybové hlášky:

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in C:\server\xampp\htdocs\phpLD\libs\adodb\adodb.inc.php on line 914

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in C:\server\xampp\htdocs\phpLD\libs\adodb\adodb.inc.php on line 1988

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in C:\server\xampp\htdocs\phpLD\libs\adodb\adodb.inc.php on line 2060


Je možné, že je to tím, že mám verzi PHP 5.3 a tento skript je udělaný na starší verzi? Resp. jak tuto chybu opravit? Děkuji za rady.
ShiraNai7
Profil
Vypnout hlášení "deprecated" chyb:
error_reporting(E_ALL & ~E_DEPRECATED);


Nebo případně takto (pouze vypnout deprecated, zachovat původní nastavení ostatních):
error_reporting(error_reporting() & ~E_DEPRECATED);
klema
Profil
Děkuji za rychlou odpověď. Přiznám se, že v php se nevyznám. Můžu se zeptat kam přesně ten kód vložit? Děkuji.
Keeehi
Profil
klema:
Nejlépe na začátek souboru adodb.inc.php
klema
Profil
Ano, to mě napadlo. :) Vyhodilo mi to ale další chyby:

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at C:\server\xampp\htdocs\phpLD\libs\adodb\adodb.inc.php:915) in C:\server\xampp\htdocs\phpLD\install\index.php on line 48

Notice: Undefined offset: 1 in C:\server\xampp\htdocs\phpLD\include\functions.php on line 180

Notice: Undefined offset: 1 in C:\server\xampp\htdocs\phpLD\include\functions.php on line 181

Notice: Undefined offset: 1 in C:\server\xampp\htdocs\phpLD\include\functions.php on line 182

Notice: Undefined offset: 1 in C:\server\xampp\htdocs\phpLD\include\functions.php on line 182

Notice: Undefined variable: errors in C:\server\xampp\htdocs\phpLD\install\index.php on line 287

Notice: Undefined variable: messages in C:\server\xampp\htdocs\phpLD\install\index.php on line 288
ShiraNai7
Profil
klema:

Zkus tu druhou variantu.
klema
Profil
Ta první hází výše zmíněnou chybu, ta druhá varianta se nijak neprojevuje. :/
ShiraNai7
Profil
klema:
error_reporting(E_ALL & ~E_DEPRECATED & ~E_NOTICE & ~E_WARNING);


Vskutku zajímavě napsaný instalační skript :)
klema
Profil
Bohužel taky nefunguje. Zkoušel jsem phpLD nahrát i na server s uvedenými úpravami a chová se to úplně stejně, jako na localhostu.

Upravoval jsem pouze soubor adodb.inc.php. První úprava házela chybu, další 2 se nijak neprojevily. :/
ShiraNai7
Profil
klema:
Tak máš v souboru adodb.inc.php mezery (nebo odřádkování či jiný textový obsah) před <?php nebo za ?>
klema
Profil
Ne, vše je v <?php - ?>.
 error_reporting(E_ALL & ~E_DEPRECATED & ~E_NOTICE & ~E_WARNING);
jsem umístil hned za <?php na další řádek.
ShiraNai7
Profil
Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at C:\server\xampp\htdocs\phpLD\libs\adodb\adodb.inc.php:915)

Na řádku 915 začal výstup. To "phpLD" je očividně psáno děsným způsobem a navíc ještě pro historickou verzi PHP. Zřejmě se jedná o starou verzi.
klema
Profil
Napsal jsem na hosting s žádostí o vypnutí deprecated hlášení, jestli to pomůže. Jinak asi nezbývá, než použít novější, leč placenou verzi. :/
klema
Profil
Každopádně děkuji za Váš čas. :)
ShiraNai7
Profil
klema:
Napsal jsem na hosting s žádostí o vypnutí deprecated hlášení

To si můžeš vypnout sám pomocí error reportingu, případně htaccess či ini souboru (záleží na hostingu). Ale v úspěšně zprovoznění staré aplikace psané pro PHP 4 na PHP 5.3 + bych nedoufal.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0