Autor Zpráva
Nat
Profil *
Zdravím, dotaz se ne zcela týká php, ale vzhledem k tomu, že zde není přímo sekce programování zadávám ho sem. Potřeboval bych nasměrovat co si mám nastudovat pro řešení tohoto problému (řešen pak bude v PHP):

Mám pole (array) kružnic o různých průměrech. Počet kružnic je také různý. Potřebuji tyto kružnice libovolně sestavit do tzv. Hráně (ano představte si to jako hráň dřeva). Leva strana bude rovná, ale pravá strana nebude ukončena rovně (půjde tzv do ztracena). Výška hráně je omezena plus mínus např. 10 cm. Kružnice se dotýkají a je snaha maximálně zaplnit prostor.

Jak na algoritmus, který by z pole těch kružnic sestavoval vždy náhodnou hráň?

Díky za nasměrování co nastudovat.
okolojdouci
Profil *
Řekl bych, že moc dřevařů sem nechodí. Já třeba slovo hráň vidím prvně v životě. Doporučil bych to zadání spíš namalovat.
Chápu to jako obdélník s tím, že jeden rozměr je dán, druhý ne. Jen si nejsem jist, jestli těch uvedených 10 cm je limitem po celé šířce toho obdélníku, nebo jen na té jedné straně "hráně" a v jejím rámci se klády můžou skládat i nad těch 10 cm. To by to matematické zpracování poněkud zkomplikovalo.

Jestliže ale jde o problém "danými různými kružnicemi maximálně efektivně vyplň obdélník o jednom rozměru daném a druhém neznámém", tak bych řekl, že leccos dohledáš v diskusích o matematice.
Napadá mě jen http://www.okoun.cz/boards/matematika , ale určitě je i spousta jiných.
Nat
Profil *
Ten popis problému "danými různými kružnicemi maximálně efektivně vyplň obdélník o jednom rozměru daném a druhém neznámém" jsi to plně vystihnul.

Díky za tip na to fórum něco takového jsem očekával. Nemám s matematickými diskusemi žádné zkušenosti, takže vítám každý odkaz na nějaké živé fórum.
petr 6
Profil
Pokud bys potřeboval, tak je ještě http://forum.matweb.cz/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0