Autor Zpráva
Itachi
Profil *
Dobrý den,

když se podíváte na tenhle link http://auticko.2kdesign.eu/product.php?id_product=7

tak dole ten text pod "více informací" má bílý pozadí. Nevíte někdo jak se toho bílýho pozadí zbavit?
etexweb
Profil
Problém je na riadku číslo 326. (Vo výpise Zdrojaku),máš
background-color: white;

Stačí prepísať
background-color: white;
na
color: white;


V predchádzajucich diskusiách som si všimol to, že máš problém nájsť ten štýl...
Itachi
Profil *
na řádku 326 není nic co by se týkalo backgroundu
etexweb
Profil
Ja to pozeram cez Notepadd++. Musíš si pozrieť zdrojový text stránky.
Stano
Profil
Itachi:
by ma zaujímalo aký súbor pozeráš.

postup: otvoríš ši tú stránku. necháš si zobraziť kód. nalistuje 326 riadok (cca) pozrieš si okolie, class alebo id toho tagu. potom si otvoríš zložku s tvojou témou ktorú máš niekde v prestashope. a tam musíš nájsť súbor v ktorom nájdeš dáný tág (ktorého class alebo id si si našiel). podotýkam že sa nejedná o style.css ani iný css súbor. ale php poprípade tpl/html.
Itachi
Profil *
Jenže to je už generovaný styl. Sice ho vidíš v zdrojovým kódu stránky ale v PHP nebo Tpl souboru ho neuvidíš.
Itachi
Profil *
Dokonce jsem našel v tpl souboru řádek, který generuje ten styl, ale nevím co s tím.

tohle je ten řádek:

<div id="idTab1" class="rte"> {$product->description} </div>
Stano
Profil
Itachi:
mal by si ho tam nájsť. alebo tam máš nainštalovaný niaky veľmy zlý plugin. len si dobre pozri tie súbory čo máš v theme. tam to bude. mali by mať .tpl príponu.

a áno máš pravdu je to generovaný kód ale odkiaľ máme vedieť, z ktorého súboru to ťaháš, keď ani nevieme aké súbory tam máš... len zo skúsenosti s inými systémami dedukujeme že kde to asi bude (teda ja osobne). a jedná sa o stránku produktu tak skús nájsť produk.tpl alebo produkt_daco.tpl alebo niečo podobné.

a všetky tie neskutočne dlhé inline styly čo máš priamo v kóde by si si mohol prehodiť do externého súboru style.css v budúcnosti potom nebudeš mať takýto problém.

edit:
hľadáš toto:
<p style="margin-top: 0.5em; margin-right: 0px; margin-bottom: 0.5em; margin-left: 0px; border-style: initial; border-color: initial; outline-width: 0px; outline-style: initial; outline-color: initial; font-weight: inherit; font-style: inherit; font-size: 11px; font-family: inherit; vertical-align: baseline; border-width: 0px; padding: 0px;">{daka premenna}</p>

ešte konkrétnejšie musíš nájsť kde sa ti plní táto premenná
{$product->description}
Itachi
Profil *
Problém je ale ten, že ten styl není zapsaný v žádném souboru hledal jsem všechno a ve všech souborech. I ty výrazy co si mi sem napsal ty jsem dla hledat ve všech couborech co mám v prestashopu a prostě nic.
Stano
Profil
Itachi:
tak ti odporúčam upraviť ten zápis takto
<div id="idTab1" class="rte"> toto je text pred {$product->description} toto je text za</div>


keď sa to objaví pred a za popisom tak vieš že si dobre. vtedy musíš nájsť miesto kde sa plní $product->description}. hľadáš php súbor v ktorom najdeš
assign('product', daco_co_hladas);
a na konci toho súbora by malo byť
$smarty->display(_PS_THEME_DIR_.'product.tpl');

hľadať by som to začal v root/post.php potom je tam samostatná trieda root/classes/post.php alebo by som to hľadal možno v moduloch. tie môžu obsahovať samostatné .tpl súbory.

edit:
stiahni si PSPad ten ponúka možnosť prehľadávať súbory. si len vyberieš ktorý priečinok chceš prehľadávať (plus podpriečinky) a ešte zadáš hľadaný výraz. a mal by si to nájsť.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0