Autor Zpráva
Pavel Vodnář
Profil *
Ahojky, tvořím scriptik, který mi vypisuje v cyklu tlačitka a textové inputy na každý přidaný vzkazík - mám problémek s tím že jak ukládám do DB údaje z konkrétního inputu, uloží se mi údaje ze všech inputu, jak ošetřit aby se mi data ukladala jen z konkrétního inputu?

používám:

$queryregister = mysql_query("INSERT INTO komentare VALUE ('','$komentar','$id_vzkazu','$prezdivka') ");


díky
xmark
Profil
Nemáš pocit, že by se hodilo popsat souvislost mezi $komentar a inputem?
Pavel Vodnář
Profil *
Do inputu vepíšu libovolný text a ten se do DB uklada jako komentář - viz:
 $komentar= $_POST['komentar'];
<input type='text' value='' name='komentar'>


text vepsaný do inputu se mi do DB uklada pod
$komentar
ale problem je v tom že se do DB ukladaji hodnoty ze všech inputu i když se do nich nic nepsalo - nejde nastavit aby měl input nějakou jedinečnou hodnotu, podle ktere by DB poznala že má uložit právě tento input?
A
Profil *
"Ahojky, skriptík, vzkazík, problémek..." Ty budeš dobrá dylina...

Pochopil jsem to správně, že máš na stánce víc inputů s textem a ke každému submit tlačítko? Jestli chceš vložit do databáze jen ten, u kterého se kliklo na tlačítko, tak submit, kterým odešleš formulář odesílá svoje value, ostatní neodesílají nic. Takže pokud budeš mít submity pojmenované (name) třeba submit1, submit2, submit3, atd., tak je poté můžeš cyklem projet a zkontrolovat ve kterém $_POST["submitX"] je nějaké hodnota (popisek tlačítka). Příslušný input poté uložíš do databáze.
A
Profil *
[#3] Pavel Vodnář
ale problem je v tom že se do DB ukladaji hodnoty ze všech inputu i když se do nich nic nepsalo
Stačí kontrolovat, jestli je ten input prázdný:
if($komentar!="") tak ulož...


nejde nastavit aby měl input nějakou jedinečnou hodnotu
Samozřejmě můžeš použít různé name (komentar1, komentar2, komentar3, atd...) a pokud tam máš víc tlačítek, jak jsem psal výše, tak pak to není problém rozeznat.
Pavel Vodnář
Profil *
A:
Tak to je pravda :D
Pavel Vodnář
Profil *
ano mam vice inputu a ke každému inputu tlačítko - tyto inputy i tlačítka mi vypisuje cyklus - to znamena že každému tlačítku v cyklu přidělím vždy jedinečný name? např nějak takto:
name='potvrditkomentar?=$id_vzkazu' 
a pak ho zavolam nějak takto:
if(isset($_POST['potvrditkomentar'])
) ?
jenikkozak
Profil
Pavel Vodnář:
Co kdyby ses zaregistroval, pak bys viděl i své starší dotazy a viděl bys, že spoustu věcí ti už lidé vysvětlovali?
To name ti už někdo vysvětloval. Tak zkus konečně překonat svou neuvěřitelnou lenost.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0