Autor Zpráva
darebak
Profil *
Dobrý den,

chci se zeptat jestli je možný hacknout formuláře, které jsou pod přihlášením. Přihlášení je třeba pod cookie a formulář pod přihlášením. Je možný to možný hacknout, když se uživatel přihlásí? Si myslím, že vyslaný robůtek asi neřeší uživatelovo přihlášení. Jsem to asi napsal nesrozumitelně a tak se pokusím schrnout dotaz:

Je možné aby robot hacknul formuláře pod přihlášením (cookie)?
Děkuju za rady a názory :-)
Keeehi
Profil
darebak:
Nevím, co si přesně představuješ pod pojmem hackování. Mohl by jsi to prosím upřesnit? Děkuji.

A ano, dá se napsat robot, který se přihlásí na stránky a pak to tam prolézá jako přihlášený uživatel. Takový robot je většinou psaný pro konkrétní stránky - jedná se přímo o cílený útok. Není to ten typ, který prolézá všeljaké stránka a snaží se odeslat všechny formuláře s nejrůznějším druhem spamu.
darebak
Profil *
Keeehi:
To jsem přesně chtěl vědět. Vím, že by musel být dělenej cíleně, ale šlo mi o to, zda je to možný. Ono asi logický, když je cookie uložený v prohlížeči ze kterého se řítí spuštěnej robůtek, tak asi by přístup měl mít k formulářům.

Šlo mi o to zda mám mít formuláře zabezpečený pod přihlášením nebo jestli to po přihlášení bejt nemusí.
Marek88
Profil
Nebo můžeš mít proti robotům ošetřené jenom přihlášení a když ho tam zaregistruje člověk, tak ihned po prvním spamu mazat účet. Pokud totiž někdo napíše robota přímo proto tvojí aplikaci, tak s největší pravděpodobností budeš na ochranu před formulářovým spamem potřebovat obrázkovou captchu a to je pro uživatele dost nepříjemné.
Keeehi
Profil
darebak:
Z osobní zkušenosti můžu říct, že zatím jediná věc, co mě dokázala zastavit byla captcha. (+ teda https, ale na to jsem zatím neměl čas se tím více zabývat)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0